Büyük Veri Kavramı Masaya Yatırıldı

Intellica 21 Mayıs’ta düzenlediği “EVAM – Complex Event Processing Solutions Day 2014”   etkinliği’nde sektör devleri ile Büyük Veri Teknolojileri’ndeki yeni trendleri değerlendirdi.

İş Zekâsı, Büyük Veri ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konusunda entegre çözümler sunan Intellica, 21 Mayıs’ta düzenlediği Complex Event Processing Solutions Day 2014 Etkinliğinde iş ortaklarıyla bir araya geldi. Katılımcılar, İş dünyasında çığır açan Büyük Veri teknolojilerinin, şirketlerin karar alma ve pazarlama faaliyetlerindeki etkileri hakkında bilgi alma fırsatı yakaladılar.

Evam CEP Solutions Day 2014 - 1

Intellica Genel Müdürü Okan Karaduman’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Bilgi Üniversitesi Next Academy Başkanı Levent Erden’in merakla beklenen “Dönüşüm” adlı sunumu ile devam etti.  Intellica Çözüm Mimarı Ozan Özen ise, “Büyük Veri ve EVAM” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Intellica’nın EVAM çözümü de başarı hikayeleri ile birlikte tanıtıldı. Etkinlik, Hürriyet Satış ve Stratejik Planlama Direktörü- İcra Kurulu Üyesi Özlem Kutluay ve Vakıfbank Yazılım Geliştirme Müdürü Deniz Yılmaz’ın EVAM çözümü ile ilgili paylaştıkları deneyimlerin ardından, Softtech Genel Müdür Yardımcısı Şerafettin Özer ve Peppers & Rogers Group Yöneticisi Murat Gün’ün sunumları ile son buldu.

Bilgi Universitesi Next Academy Baskani Levent Erden

Intellica Genel Müdür’ü Okan Karaduman konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Şirket ile ilgili bir karar vermek için yöneticiler, ellerinde bulunan verileri yorumlayıp gerçek rakamları inceliyor. Özellikle sosyal medyanın da günden güne aktifleşmesi nedeniyle kurumların veri miktarında önemli ölçüde bir artış meydana geliyor. Geleneksel yöntemler ise artık günümüzde bu verileri işleme ihtiyacını karşılayamıyor. Büyük Veri teknolojileri, firmaların müşterileri ile olan iletişiminde çok kritik bir konumda. Bu teknolojiler, Müşteri davranışlarının anlık olarak takip ve analiz edilebilmesi, doğru müşteriye doğru anda ulaşılmasına imkan tanıyor ve bu da firmaların pazarlama kampanyalarındaki başarılarını %100’e varan bir oranda artırıyor. Büyük Veri teknolojilerinin en yeni trendlerini ve iş dünyasına olan yansımalarını sunduğumuz böylesine büyük bir etkinlikte çok değerli iş ortaklarımızla buluşmuş olmaktan onur duyuyoruz.” dedi.

Farklı Bir Zirveye Hazır Olun