Büyük Veri Tahminleri

Büyük Veri Tahminleri

PAYLAŞ

Muhtemelen Büyük Veri projenizin son dalgalarını tamamlıyorsunuz, fakat fırsatları yakalamak konusunda hala şüpheleriniz var değil mi? Zorlukları aşmak konusunda eğitimli olsanız da Büyük Veri konusunda yakın ve uzun dönem tahminlerinin ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

1-      Görsel Araçlara Büyük Talep Olacak

Önümüzdeki dönemde iş zekası çözümlerinin kullanım oranı eskiye oranla 2.5 kat daha fazla büyüyecek ve bu yüksek büyüme oranı kullanıcılarının kullandıkları araçların daha basit ve görsel açıdan daha da gelişmesini sağlayacak.

2-      Bulut Bilişim Merkezli Analitik Çözümler Çoğalacak

Son beş yıl içerisinde Büyük Veri konusunda çözüm sunan Bulut Bilişim hizmetlerinin kurulum ve deneme süreleri tamamlandı. Önümüzdeki yıllarda bu tarz uygulamaların verimliliğin arttığını göreceğiz.

3-      Bilgili Elaman Açığına Dikkat

Büyük Veri konusunda kalifiye eleman açığı devam edecek. Veri yönetimi ve yorumlama konusunda elaman yetiştirmediğimiz gibi bu alanda çalışanları da farklı alanlara yönlendiriyoruz. Bu konuda şimdiden çalışmalara başlayarak geleceği planlamalıyız.

4-      Platformlar Değişiklik Gösterecek

Birleştirilmiş Veri Yönetim platformlarının önemi daha da artacak. Yönetimin, analitiğin ve arama teknolojilerinin birleştirildiği platformların sayısının arttığını göreceğiz.Big-Data-Industry

5-      Makinelerin Öğrenme Çağı Başlıyor

Kim demiş Matrix yalan diye? Veri üzerinde tahmine dayalı analitik çözümlerin sayısında artış göreceğiz. Önümüzdeki dönemde makinelerin daha fazla öğrenme yetisine sahip olacak.

6-      Dış Veri Alımları Artacak

Büyük firmaların yüzde 70’i hali hazırda dışarıdan müşteri verisi satın almakta. Yakın zaman içerisinde bu oran yüzde 100’e çıkacak ve katma değerli müşteri verilerinin fiyatı artacak.

7-      Her Yerden Veri Akacak

Nesnelerin İnterneti akımı sayesinden hayatımızın hemen hemen her alanında veri üreteceğiz ve bu veriler ilgili platformlarda toplanarak süzülecek. Sonuçta ürettiğimiz verilerin bizlerin hayatlarını kolaylaştırmak için kullanılacak.

8-      Karar Yönetim Platformlarının Önemi Artacak

Son dönemde Büyük Veri ile ilgilenen firmaların birçoğu karar yönetim platformlarında yaptıkları değişikliklerle dikkatleri üzerin çekiyor. Gelecekte bunun kat kat fazlasını göreceğiz ve platformlar güncellenmeye devam edecek.

9-      Zengin Medya Mercek Altında

Zengin medya olarak tabir edilen video, ses ve resim dosyaları üzerindeki analitik sistemler farklılık gösterecek. Yakın zaman içerisinde bu tarz içerik üretimi üzerinden de veri sağlanarak katma değer yaratılacak.

10-   Bunun Hakkında İyi Düşünün

2018 yılında tüketicilerin yarısı bilişim tabanlı sistemlerle bağlantılı olacak. Elimizde bu kadar büyük bir veri kaynağı varken yapabileceklerimiz sadece hayallerle sınırlı.


CEVAP VER