Call of Duty 2023 Hakkında İlk Bilgiler Geldi

Yeni bir yıl ve yeni bir Call of Duty oyunu… Yıllardır artık bu bir gelenek halini aldı denebilir. Evet, yeni bir oyun için sızıntılar gelmeye başladı bile. Bu kez yeni nesil Modern Warfare 3 ile karşılaşabiliriz. İşte Call of Duty 2023 hakkında ilk detaylar.

Call of Duty 2023 ile ilgili ilk sızıntı bilgiler gelmeye başladı. Comicbook sitesinde yer alan bilgilere göre seri, bu sene Sledgehammer Games’e emanet. Bu stüdyo, daha evvel ilk MW3’ün geliştirilme sürecinde Infinity Ward’a yardımlarda bulunmuştu. Sonrasında da Advanced Warfare ve Vanguard gibi üyeleri geliştirmişti.

Call of Duty 2023 için ilk bilgiler…

Söylentilere göre Call of Duty 2023, Modern Warfare serisiyle bağlantılı bir oyun olabilir. Bu yüzden de yeni Modern Warfare 3 deniyor, ama tabii ortada henüz kesin bir bilgi yok.

Yeni oyun, serinin sevilen karakterlerinden Ghost’u temel alabilir. Daha evvel gelen bilgilerde, MW2 yazarlarının Ghost’u temel alan bir yan oyun isteğinin olduğu bildirilmişti. İşte o oyun, bu oyun olabilir.

Insider Gaming sitesindeki bilgiler, yeni oyun için beta sürecinin ekim ayında başlayabileceği yönünde. Bu süreç tamamlandıktan sonra da, örneğin 10 Kasım gibi oyunun resmi çıkışı gerçekleşebilir. Zaten geçmiş oyunlara baktığımızda, CoD oyunlarının genellikle mayıs ile haziran arasında duyurulduğunu, ekim ve kasım civarında da satışa sunulduğunu biliyoruz.

Call of Duty 2023 Hakkında İlk Bilgiler Geldi

Bu arada, oyunun PS4 ve Xbox One gibi eski nesil konsollara gelme ihtimali de bulunuyor. Böylece daha fazla oyuncuya erişim sağlanabilir ve bu, daha fazla kazanç anlamına gelebilir.

Bir ek not olarak, serinin diğer geliştirici stüdyosu Treyarch’ın da Black Ops 5 üzerinde çalıştığı ve bu oyunu 2024 yılında satışa sunulacağı düşünülüyor.

Daha evvel gelen bilgilerde, Activision’ın 2023 yılını pas geçeceği ve Call of Duty serisi için radikal değişiklikler yapacağı ifade ediliyordu. Bakalım gerçekten de öyle mi olacak yoksa yine yeni bir oyunla mı karşılaşacağız.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy A34 ve Galaxy A54, Fiyatlarıyla Üzebilir