Call of Duty: Modern Warfare 2 Bedava Olabilir!

Infinity Ward stüdyosu tarafından geliştirilen yeni Call of Duty: Modern Warfare 2, kısa süre önce PC ve konsol oyuncularının beğenisine sunulmuştu. Hem senaryo modu hem de çoklu oyunculu modlar barındıran yapım, özellikle ülkemizde yüksek fiyatıyla tepki çekmişti. Son gelen söylenti bilgiler ise, oyunun yakında bedava olabileceğini gösteriyor. Evet, en azından kısa bir süreliğine.

Call of Duty: Modern Warfare 2, bu yılın en çok beklenen FPS oyunlarından bir tanesiydi ve çıkar çıkmaz hem yapımcı hem de yayıncı firmalarına kamyonla para kazandırmaya başladı. Şu an oyunu Steam sayfasına göz attığımızda, oyunun ülkemizde 1100 TL’lik satış fiyatı etiketi olduğunu görüyoruz. Bu, standart versiyonun fiyatı. Eğer Vault Edition’ı merak ediyorsanız, o da 1500 TL’ye satılıyor. Evet, ülkemizdeki ekonomik şartlar karşısında oldukça pahalı ve çoğumuz için erişilmesi zor bir oyun olduğunu söylemek mümkün.

Comicbook sitesinde yer verilen bilgilere göre CoD MW2, yakın zamanda kısa süreliğine bedava olarak oyunculara sunulabilir. Peki burada amaç ne derseniz, tabii ki oyunu henüz satın almamış ve alıp almama konusunda kararsız oyunculara bir “ön deneyim” imkânı sunabilmek.

Insider Gaming’te yer alan bilgilere göre oyun, 15 Aralık ile 19 Aralık tarihleri arasındaki kısa dönemde, oyuncular tarafından ücretsiz olarak indirilip oynanabilecek. Süreç tamamlandığında ise oyuna erişim kapanacak.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Bedava Olabilir!

Call of Duty Modern Warfare 2’de bulunan bazı oyun modlarını sıralamak gerekirse…

Senaryo modu: Yaklaşık 6 saat süren bir maceradan söz edebiliriz. Dünyanın farklı noktalarında, farklı karakterlerin gözünden savaşa dahil olduğunuz ve gizlilik odaklı operasyonların da fazlasıyla yer aldığı bir senaryo var. Açıkçası biraz daha uzun ve biraz daha aksiyon yüklü arazi çatışmaları tercih edilebilirdi diye düşünüyorum. Özellikle de gün ışığında.

Multiplayer: Burada gerek tek, gerekse de takım olarak yol alabileceğiniz pek çok farklı mod var. Kişisel favorim, Team Deathmatch modu.

Co-op modu: Bu modda da arkadaşlarınızla birlikte hareket ederek süreci hem daha kolay hem de daha eğlenceli hâle getirebilirsiniz.

Bu arada oyunun crossplay özelliği sunduğunu belirtelim. Yani hem PC hem de konsol oyuncuları aynı anda, aynı haritalarda birbirlerine meydan okuyabiliyor.

İlgili Haberler

>> Türkiye’nin en büyük FIFA Espor turnuvası Başlıyor!