Türkiye’nin en büyük FIFA Espor turnuvası Başlıyor!

Türkiye eMilli Takımının ana sponsorlarından olan BtcTurk, Be The Champion League’e (BTC League) bir kez daha ev sahipliği yapıyor. En başarılı ve profesyonel e spor takımlarıyla oyuncularının karşılaşacağı turnuvaya bu kez Fenerbahçe E spor, Galatasaray E spor, Digital Athletics, IF Parla E sports, DenizBank İstanbul Wildcats, FUT E sports, Team Demiral ve Fire Flux E sports takımları katılıyor.

İstanbul Maslak ESA Esports Arena’da 1 Aralık’ta start alacak BTC League, üç hafta sürecek. Karşılaşmalar 1-2 Aralık, 7-8 Aralık ve 20-21 Aralık tarihlerinde devam edecek. BtcTurk’ün twitch kanalından (https://www.twitch.tv/btcturkofficial) yayınlanacak olan turnuva, 25 Aralık’ta düzenlenecek final karşılaşmasıyla sona erecek. Seyirci katılımına açık olan final maçları, dileyenler tarafından ESA E sports Arena’da yerinde izlenebilecek. Katar’da düzenlenen Dünya Kupası heyecanıyla eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek karşılaşmalar, FIFA’nın en yeni versiyonu olan 2023 sürümüyle oynanacak.

Son şampiyon Galatasaray Espor olmuştu

Be The Champion League’in bu yılın Mayıs – Haziran aylarında  düzenlenen ilk turnuvasında, A Millî Takım Oyuncusu Merih Demiral’ın espor takımı Team Demiral şampiyonluk kupasını kaldırmıştı. İkinci turnuvadaysa final Galatasaray ve IF Parla Esports arasında oynanmış, Galatasaray E spor Takımı final serisini 3-2 kazanarak kupayı kaldırmıştı.

Türkiye’nin en büyük FIFA Espor turnuvası Başlıyor!
Espor

Hem takımlar hem izleyiciler hediye kazanacak

İlk kez FIFA’23 oyunu üzerinden yapılacak olan üçüncü FIFA espor turnuvasında karşılaşmalara katılan takımlar için katkı payı ve derece ödüllerinin yanı sıra izleyicilere ve takip edenlere yönelik armağanlarla toplam 250 bin TL hediye paylaşılacak. Turnuva boyunca mücadeleleri BtcTurk’ün sosyal medya hesaplarındaki duyuruya uygun şekilde BtcTurk’ü takip edecek izleyiciler, PS5 oyun konsolu, FIFA 2023 oyunu ve çeşitli oyuncu ekipmanları kazanabilecek.

Yeni sürümle ilk turnuva 

Destekledikleri pek çok kategori ve “Yeni Neslin Yanındayız” mottosuyla Türk sporunun en önemli paydaşları arasında yer aldıklarına dikkat çeken BtcTurk Marka Uzmanı Ertan Ece,

“Be The Champion League organizasyonuyla espor ekosistemine desteğimizi güçlü şekilde sürdürüyoruz. Bu yıl içinde üçüncü kez düzenlediğimiz ancak yeni FIFA sürümüyle ilk kez yapacağımız bu turnuvamızda yine nefes kesen karşılaşmalar izleyeceğimize eminim. Katar’da devam eden Dünya Kupası’nda mücadele eden oyuncular, FIFA 23’de de yerini almış durumda. Dünyayı saran futbol heyecanını bu espor evreninde de yaşamak isteyen herkesi izlemeye, takip etmeye davet ediyor ve tüm takımlarımıza mücadelelerinde başarılar diliyoruz” diye konuştu.

İlgili Haberler

>> Sık Görülen Siber Saldırı Çeşitleri ve En Çok Saldırıya Uğrayan Sektörler Hangileri?