ChatGPT’de Bazı Kredi Kartı Bilgileri de Sızdırıldı! Büyük Tehlike!

Yapay Zeka

OpenAI‘ın gelişmiş yapay zekâ platformu ChatGPT, şimdiye dek hep heyecan verici gelişmelerle karşımıza çıkmıştı. Gerek ücretsiz sürümü, gerekse de ücretli sürümüyle milyonlarca kullanıcının dikkatini çekmeyi başaran platform, son günlerde de kullanıcı veri sızıntıları haberleriyle gündemde. İşte detaylar…

ChatGPT yapay zekâ platformu, bir süre önce sistemde yaşanan bir arıza sebebiyle az sayıdaki kullanıcıların sohbet geçmişlerini başka kullanıcılara açmıştı. Neyse ki kullanıcılar, sohbet geçmişlerinin sadece başlıklarını görebiliyordu ve detaylara erişim sağlayamıyordu.
Bu konuyu doğrulayan ve bunun için üzgün olduklarını belirten yetkililer, şimdi de kredi kartı bilgilerinin sızdırıldığını kabul ediyor…

PhoneArena’da yer verilen bilgilere göre platform, geçtiğimiz günlerde yaşanan sistemsel sorunların bazı kredi kartı bilgilerinin sızdırılmasına da yol açtığını kabul etti.

9 saatlik arıza süreci sonucunda, ChatGPT Plus’a abone olan, yani ücretli abonelik sahiplerinin %1.2’lik diliminin kredi kartı bilgileri sızdırıldı. Bilgilerde, kullanıcı kredi kart bilgilerinin son 4 rakamının yetkisiz kişiler tarafından görülebildiği bildirildi. Evet, bu gerçekten ciddi bir sorun!

Yetkililer, hata sebebiyle olumsuz etkilenen kullanıcılarla iletişime geçildiğini ve sorunların düzeltiğini ekliyor.

ChatGPT'de Bazı Kredi Kartı Bilgileri de Sızdırıldı! Büyük Tehlike!

ChatGPT Plus, premium bir servis ve ücretsiz sürüme kıyasla daha hızlı ve detaylı cevaplar sunabiliyor. Bunun karşılığında da aylık 20 dolarlık abonelik ücreti talep ediyor. Tabii bu tip sızıntıların yaşanması, kullanıcıların güvenlik kaygılarını da ciddi ölçekte artırıyor diye düşünüyoruz.

“OpenAI’da kullanıcı bilgilerine çok önem veriyoruz ve kendimizi güvenli bir ortam sağlamaya adadık. Ne yazık ki bu taahhüdümüzü bu hafta yerine getiremedik be beklentileri karşılayamadık. Bunun için sizlerden özür diliyoruz. ChatGPT topluluğundaki kullanıcılarımızın güvenini yeniden inşa etmek için özenle çalışacağız.”

ChatGPT, GPT-4 nedir?

Günümüzde, hepimizin yapması gereken pek çok şey var, değil mi? Gündelik olarak e-mail’lerimizi takip etmeli, iş ya da okulla ilgili sunumumuzu tamamlamalı, bir yandan da ailemizle görüşerek ilişkilerimizi sıkı tutmalıyız… Kısacası GPT-4 yapay zeka sistemi, hayatınıza gelişmiş bir yardımcı olarak dahil olmak istiyor diyebiliriz.

GPT-4, önceki GPT çözümüne kıyasla çok geniş bir yelpaze sunuyor. Örneğin, önceki sürümde 3000 kelime limiti varken bu yeni sürümde 25 bin kelime limitinden söz ediliyor. Arada dağlar kadar fark var! Tek soruyla bir makale bile yazdırabilirsiniz!

İlgili Haberler

>> TOGG Ön Sipariş Nasıl Verilir? Yerli Otomobile Sahip Olmak İster Misiniz?