Elon Musk, Twitter’ı Batırmak Üzere! Platformun Değeri Eridi Gitti!

Milyarder iş insanı Elon Musk, son dönemde Twitter platformuyla fazlasıyla gündemde. Yanlış anlaşılma olmasın, büyük bir başarıdan değil de genellikle ilginç kararlar ve yaşanan değer kayıplarından söz ediliyor. İşte bu akımı destekleyen yeni bir haber daha…

Elon Musk, popüler mikro blog sitesini satın almak için 44 milyar dolarlık bir ödeme taahhüdünde bulunmuştu. Yani adeta bir servetten söz edebiliriz! Platformun başına geçen Musk, kısa sürede binlerce kişinin işine son vermiş ve platformun geleceği için reklam ve abonelik gelirlerinin çok önemli olduğunu ifade ederek pek çok atılım gerçekleştirmişti. Bu kapsamda, aylık üyelik ücreti isteyen ve bu bağlamda pek çok avantaj sunan Twitter Blue servisi de buna en güncel örnek. “Peki günün sonunda Twitter nereye geldi?” derseniz, ciddi bir değer kaybından söz ediyor…

Twitter, adeta kar gibi eriyor, ama…

PhoneArena sitesindeki bilgilere göre Musk, sahibi olduğu mikro blog sitesi için şu an 20 milyar dolarlık değer biçiyor. Yani birkaç ay evvel satın aldığı rakama kıyasla yarıdan daha fazla bir değer kaybı söz konusu. Tabii bu, bir strateji de olabilir.

Musk, yola devam etme kararı aldığı pek çok Twitter üst düzey çalışanına hisse senetleri üzerinden pay dağıtımları gerçekleştireceğini bildirmişti. Dolayısıyla şirket değerinin düşük gösterilmesi, tam da burada bir ticari taktik anlamını taşıyor olabilir. Çünkü ilerisi için daha farklı planlar var.

Musk, Twitter’ın 250 milyar dolarlık değere erişmesi için çalıştıklarını ifade ediyor. Bunun erişilebilir bir hedef olduğunu, ama erişebilmek için uzun ve zorlu bir yolu aşmaları gerektiğini de ekliyor.

Elon Musk, Twitter'ı Batırmak Üzere! Platformun Değeri Eridi Gitti!

Twitter Blue Türkiye fiyatları şöyle:

Eğer bu servisi web üzerinden kullanmak istiyorsanız, aylık 150 TL ödemelisiniz. Böylece yılda 1800 TL ödemiş olacaksınız.

Eğer şimdiden yıllık plana geçiş yaparsanız, %12 daha az ödeyerek toplamda 1570 TL’ye aboneliğinizi tanımlayabilirsiniz.

Twitter Blue Türkiye iOS fiyatı ise, aylık 209 TL, yıllık abonelik olarak da 2199 TL.

Twitter Blue Türkiye Fiyatları Belli Oldu! İsterseniz Hemen Kullanabilirsiniz!

Twitter Blue’da şu an sunulan bazı özellikler şöyle:

– Yazdığınız tweet’i artık düzenleyebileceksiniz. Evet, yanlış yazdıysanız tweet’inizi silmenize gerek yok. Edit özelliği artık emrinizde.

– 1080p çözünürlüklü videolar yükleyebilirsiniz.

– Yer işaretleri, popüler makaleler gibi başlıklar sayesinde, platformda gördüğünüz, hoşunuza giden konuları bir noktada toplayabilecek ve daha sonra istediğiniz zaman bu içeriklere kolaylıkla erişebileceksiniz.

İlgili Haberler

>> ChatGPT’de Bazı Kredi Kartı Bilgileri de Sızdırıldı! Büyük Tehlike!