Chrome OS Sanal Masaüstü özelliğine kavuştu!

Chrome OS Sanal Masaüstü özelliği ile kullanıcılara daha iyi deneyim sunmaya başladı. Peki, bu özellik ne işe yarıyor?

Google, Chromebook’larda kullanılan ve kullanıcıların birden fazla çalışma alanı oluşturmasını ve aralarında geçiş yapmasını sağlayan Chrome OS işletim sistemine sanal masaüstü özelliğini ekledi.

Chrome OS’in yeni güncellemesini yükledikten sonra, masaüstünün sağ üst köşesinde bir Yeni Masaüstü simgesi beliriyor. Sanal masaüstlerini tam ekran veya yan yana görüntüleyebilir ve masaüstleri arasında pencereleri sürükleyebilirsiniz. Bu işlemler dokunma, fare, izleme paneli veya klavye kısayolları ile yapılabiliyor.

Chrome OS Sanal Masaüstü

Sanal masaüstleri bir süredir Windows 10, macOS ve Linux’ta mevcuttu. Bu özelliğin Chrome OS’e gelmesinin Chromebook kullanıcıları açısından oldukça iyi oldu diyebiliriz.

Güncelleme ile ayrıca Android telefonlara Chrome tarayıcısındaki sekmeleri gönderme özelliği de ekleniyor. Bu sayede PC’de okumaya başladığınız bir web sayfasını Android cihazınıza göndererek telefondan devam edebiliyorsunuz.

Android’in güvenliği Eset, Lookout, ve Zimperium’a emanet!

Windows ve macOS karşısında pastadan oldukça küçük bir dilime sahip olan Chrome OS, eğer üzerinde durulursa Linux kadar popüler olacak gibi görünüyor. Umarız Google, bu işletim sistemlerine alternatif olan Chrome OS’i uzun yıllar geliştirmeye devam eder.