Android’in güvenliği Eset, Lookout, ve Zimperium’a emanet!

Google, Android’in güvenliği için Eset, Lookout ve Zimperium ile el sıkıştı. Güvenlik firmaları Google’a güvenlik konusunda yardımcı olacak.

.

Google Play Protect, Google’ın Potansiyel Olarak Zararlı Uygulamalardan (PHA) korunmasını sağlamak ve kullanıcıları korumak için uygun önlemi almak için Google IO 2017’de tanıtılmıştı. Bu güvenlik sistemi, her gün 50 milyardan fazla uygulamayı tarıyor ve kullanıcıları koruyordu. Google, şimdi de bu programın kapsamını genişletti.

Google, kullanıcıların piyasadaki kötü uygulamalardan korunmasını geliştirmeyi amaçlayan Uygulama Savunma Birliği’ni oluşturmak için ESET, Lookout ve Zimperium ile ortaklık kurdu.

Android

Ortaklık, uygulama tabanlı kötü amaçlı yazılım riskini azaltmak, yeni tehditleri belirlemek ve kullanıcıları korumak amacıyla mevcut Play Protect hizmetine katkıda bulunacak.

Google ilk nesil Pixel modellerinin güvenliği için düğmeye bastı

Bu ortaklık sayesinde, güvenlim alanındaki her şirket araştırmacısı görev alacak ve ve Google Play Protect algılama sistemlerini her bir ortağın tarama motoruna entegre edecek. Uygulamalar, Play Store’a yüklenmeden önce AI yani yapay zeka ile tekrar taranacak ve mağazaya uygunluk durumuna göre kabul edilecek.

Algılama sistemleri, verimliliği artırmak için makine öğrenmesi ve statik/dinamik analiz kombinasyonunu kullanıyor. Google’ın güvenlik devleri ile ortak bir platform kurarak Android’in güvenliği için çalışması oldukça sevindirici.

. . . .