CİSCO Meraki yeni çözümlerini tanıttı

CİSCO Meraki

CİSCO Meraki, ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleşen Cisco İş Ortakları Zirvesi’nde yeni çözümlerini tanıttı.

CİSCO, ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleşen Cisco İş Ortakları Zirvesi’nde Cisco ağ ve güvenlik inovasyonlarını çözümlerine entegre ederek portföyünü genişlettiğini duyurdu.

Bulut üzerinde yönetilen ağ oluşturma ve güvenlik olanakları, müşterinin güvenli yeni nesil ağ teknolojisine yönelik yolculuğunu da basitleştirecek.

Yeni çözümler ayrıca, Cisco Meraki’nin, dijital bir işletmenin, performanstan ya da güvenlikten taviz vermeksizin mümkün olan en basit şekilde yönetilmesi misyonunun, müşteriler tarafından daha da iyi anlaşılmasına olanak sağlıyor.

Güvenlikle inovasyon arasında seçim yapmaya son

Günümüzün dünyasında, çalışanlar dünyanın herhangi bir yerinden işlerini yürütebiliyor ve kullandıkları yönetilmesi gereken aygıt sayısı da giderek artıyor. Ancak çoğu işletme, bu yeni dijital talepler için tasarlanmamış olan ağları çalıştırmayı göze alamıyor.

Cisco Wi-Fi 6 ile yepyeni bir dönemi başlatıyor

Sınırlı BT bütçelerine sahip olan işletmelerin inovasyon ile güvenlik arasında tercih yapmak zorunda kalmaması için Cisco Meraki, işletmelerin ihtiyaç duyduğu güvenli temeli sağlayan ve hangi ölçekte olursa olsun. bir BT organizasyonunu, büyümek ve inovasyon gerçekleştirmek için gerekli olan yeteneklerle donatan, amaca odaklı bir mimari sunuyor.

CİSCO Meraki

Bugün tanıtılan yeni inovasyonlar, Cisco’nun sektör lideri olan ağ ve güvenlik çözümlerini temel alıyor ve BT’nin yönetimin, ağ etki alanları çapında kolaylıkla genişletmesine imkân tanıyor.

İşte yeni çözümler

  • MS390: Meraki’nin basitliğini Cisco anahtarlama inovasyonlarının gücüyle birleştiren yeni nesil bir erişim anahtarı. Bu, Cisco Catalyst amaca odaklı ağ oluşturma donanımı ile Cisco Meraki. yazılım inovasyonu kullanılarak oluşturulan ilk Cisco Meraki ağ çözümü.
  • Uyarlanabilir politika: Cisco Meraki Adaptive Policy, kuruluşların doğru ilkeleri kolaylıkla uygulamak için kullanıcıları, uygulamaları ve aygıtları gruplandırmasına olanak sağlıyor. Adaptive Policy, Cisco’nun sıfır güven politikası girişiminin bir parçası. ve Meraki ile bir yazılım tanımlı erişim yöneltme yapısı sistemi arasında gelişmiş çoklu alan politika desteğine olanak sağlayacak.
  • Cisco Meraki Güvenlik İnovasyonları: Cisco Meraki, yeni güvenlik özelliklerinin yanı sıra, Cisco’nun sektör lideri güvenlik portföyüyle daha kapsamlı çoklu etki alanı entegrasyonunu da pazara sunuyor. Buna bir MDM çözümüne ihtiyaç duyulmaksızın aygıt kimlik doğrulamasına. olanak sağlayan Meraki Trusted Access’in pazara sunulması da dahil. Diğer inovasyonlar arasında DNS saldırılarına karşı koruma için daha derinlemesine Umbrella. entegrasyonu ve İyileştirilmiş Güvenlik Aygıtı Güvenlik Duvarı kuralları yer alıyor.
  • Meraki Mobile Gateway (MG): Cisco Meraki’nin yeni bir ürün serisi olan Meraki Mobile Gateway (MG), hücresel bağlanırlığının gücünü açığa çıkarırken aynı zamanda basit tahsis ve yönetim sunan bir kablosuz WAN hücresel ağ geçidi.