Citrix’in Tek Yetkili Eğitim İş Ortağı AcademyTech Oldu


Türkiye’nin kurumsal BT eğitim ve danışmanlığı konusundaki lider şirketi AcademyTech, iş ortaklıkları arasına Citrix’i de kattığını açıkladı.

Türkiye’nin lider eğitim ve danışmanlık kurumu AcademyTech, 2013 yılının sonundan bu yana Citrix’in Türkiye’deki tek eğitim iş ortağı olduğunu duyurdu. Citrix’in masaüstü, sunucu, uygulama sanallaştırma ailesindeki XenDesktop, XenApp, XenServer, XenMobile ürünlerinin yanısıra Netscaler konusunda uzman kadrosuyla tüm Citrix ailesindeki ürünlerin eğitimini veren AcademyTech, şimdiden Türkiye’nin önde gelen pek çok kurumuna Citrix eğitimlerini götürmeyi başardı.

Citrix’in sanallaştırma ailesindeki XenDesktop, XenApp, XenServer, XenMobile ürünleri ile birlikte, Türkiye’de load-balancer arasında büyük paya sahip NetScaler ürünlerin eğitimlerinin tamamını merkezinde sunabilen AcademyTech, talep doğrultusunda kamu kurumları ya da özel sektör temsilcilerinin kendi ofislerinde de eğitim vermeye devam ediyor. Citrix’in Türkiye’deki ilk ve tek yetkili eğitim iş ortağı AcademyTech, sanallaştırma ve ağ eğitimlerinin tamamını en alt seviyeden uzman seviyesine kadar hem İngilizce hem de Türkçe sunabiliyor.

Eğitim iş ortaklığı konusunda görüşlerini paylaşan AcademyTech kurucusu ve CEO’su Özcan Yıldız, “Yıllar boyunca elde ettiğimiz ağ ve sanallaştırma konularındaki uzmanlığımızı Citrix ailesinin teknolojileriyle birleştirdik. Türkiye’deki tek Citrix yetkili eğitim merkezi olarak Citrix eğitimlerini vermenin yanı sıra sistem entegratörleri ile birlikte kamu kurumlarına, servis sağlayıcılara, bankalara ve diğer kurumlara danışmanlık, kurulum ve destek hizmetleri de veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Özellikle Cisco veri merkezi, bütünleşik çözümler, güvenlik ve ağ sistemleri, Microsoft System Center ailesi ürünleri konusundaki ileri düzey eğitimleriyle adından söz ettiren AcademyTech, kurumların ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerini artırıyor.