Daha Büyük Ekranlı iPad İster Misiniz?

iPad'e APK yüklemek

Eğer iPad Pro modellerinin sizin için yeterince büyük olmadığını düşünüyorsanız, belki de 2024’te satışa sunulacak yeni tablet ailesini beklemelisiniz. Cnet’te yer alan bilgilere göre Apple, daha evvel olmadığı kadar büyük bir ekranlı iPad planlıyor. Yine de, önceki modellere kıyasla çok da ciddi bir boyut farklının olması beklenmiyor. Bunu da şimdiden söyleyelim.

Apple‘ın önümüzdeki sene satışa sunmayı planladığı iPad modellerinden bir tanesi, “tüm zamanların en büyük ekranlı iPad tableti” unvanının da sahibi olabilir. Analist Ross Young’un söylediklerine göre firma, şu sıralar 11.1 inç ekranlı ve 13 inç ekranlı Pro tabletler üzerinde çalışıyor. Ekran teknolojisi olarak OLED’in kullanıldığı ve çıkış olarak da 2024’ün ilk çeyreğin planlandığı ifade ediliyor.

Şu anki iPad modellerinin ekran boyutlarına baktığımızda, iki farklı seçenek görüyoruz: 11 inç ve 12.9 inç. Yani 13 inç ekranlı tablet çıksa bile aslında 12.9 inç ile arasında ciddi boyut farkı olmayacağı kesin. Beklentiler, yeni ürünlerin daha ince çerçeve ve daha hafif gövdeyle gelmesi yönünde.

Apple, daha önce tabletlerinde LCD ve mini-LED görüntüleme gibi teknolojiler tercih etmişti. Analistin belirttiğine göre, önümüzdeki sene gelmesi muhtemel modellerde OLED görüntüleme teknolojisi olacak.

Daha Büyük Ekranlı iPad İster Misiniz?

Ross Young, daha önce verdiği bilgilerde, 2023 yılında en büyük ekranlı iPad’in çıkabileceğini ifade etmişti

Analist Young’ın Apple hakkında farklı zamanlarda paylaştığı bilgiler var. Örneğin daha önce gelen bilgilerde, firmanın 2023, yani bu sene içinde en büyük ekranlı iPad tablet modelini satışa sunabileceğini bildirmişti. Bu tabletin ekran boyutu olarak ise, 14.1 inç değerinden söz etmişti. Evet, oldukça büyük bir değer açıkçası. Ne var ki böyle bir tabletle karşılaşmadık, ama yine de önümüzdeki günlerde heyecan verici detaylarla karşılaşabiliriz.

Şu an Türkiye’de satılan iPad modellerinin fiyatları nasıl?

Apple Türkiye’nin websitesine baktığımızda, bizi pek çok farklı seçenek karşılıyor. Örneğin…

10. nesil iPad, 11.299 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Bu tablet, 10.9 inç ekrana ve pek çok farklı renk seçeneğine sahip. Gücünü A14 Bionic çipinden alan ürün, 12MP geniş açılı kameraya ve USB Type-C bağlantı noktasına da sahip.

Air, 14.999 TL’den başlayan fiyatlara satılıyor. Bu tablette de 10.9 inç ekran var, ama çip tarafında M1 çipi var. Ayrıca bu tablet, 2. nesil Apple Pencil desteği de sunuyor.

Pro’ya baktığımızda ise, 11 ve 12.9 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu seçeneği var. M2 çipine sahip olan cihaz, Thunderbolt ve USB 4 desteğine de sahip. Tablet, 2TB’a varan dahili depolama seçenekleri de sunuyor. Ürünün başlangıç fiyatı ise, 20.499 TL.

İlgili Haberler

>> Telegram’a Yeni Özellikler! Spoiler Filtresi Nasıl Yapılır?