Telegram’a Yeni Özellikler! Spoiler Filtresi Nasıl Yapılır?

Telegram Güncellemesi

Telegram kullanıcıları için müjde. Popüler mesajlaşma uygulaması için pek çok yeni özellik ve emoji paketi kullanıma sunuldu. 2023 itibarıyla bu platformu artık daha fazla özellikle deneyimleyebilirsiniz.

Telegram, yeni bir güncelleme aldı ve bu güncelleme sayesinde kullanışlı pek çok özellik mevcut. Bahsedeceğimiz özelliklerin ücretsiz olarak kullanılabildiğini, hem Android hem de iOS tarafında mevcut olduğunu da şimdiden söyleyelim.

Telegram’da ilk yeni özelliğimiz, “spoiler filtresi” özelliği

Diyelim ki bir arkadaşınıza sürpriz yapmak istiyor ve bunu evvela bir görsel aracılığıyla gerçekleştirmek istiyorsunuz. Öyleyse önce telefonunuzun galeri kısmına gitmeli ve sonrasında “sürpriz” olarak kullanmak istediğiniz görseli seçmelisiniz.

Sonrasında, sağ üst köşedeki yan yana üç noktaya tıklamalı ve çıkan seçenekler arasından “Sakla” ibaresini işaretlemelisiniz. Böylece göndermek istediğiniz görsel, blurlanmış olarak karşı tarafa gidecektir. Karşı taraf da görseli tam olarak görmek isterse üzerine tıklayarak filtreyi kaldırabilecektir.

Telegram'a Yeni Özellikler! Spoiler Filtresi Nasıl Yapılır?

İkinci özelliğimiz ise, yeni çizim araçları

Telefonunuzun galerisinden bir görsel seçktikten sonra, isterseniz üzerinde düzenlemeler yapabilir, yazılar ve emojiler ekleyebilirsiniz. Telegram, daha yumuşak ve göze hoş gelen çizgilerle daha neşeli görseller hazırlamanıza imkân sunuyor.

Üçüncü özelliğimiz ise, yeni interaktif emojiler

Kısacası animasyonlu emojiler de diyebiliriz. Yeni yıldan kutlama mesajlarına, gülümseyen yüz ifadelerine kadar pek çok yeni detay var ve emoji kullanmaktan hoşlananların beğeneceğini düşünüyoruz.

Telegram'a Yeni Özellikler! Spoiler Filtresi Nasıl Yapılır?

Peki diğer yenilikler neler?

Artık Telegram listenizdeki kişilerinizin profil fotoğraflarını istediğiniz gibi değiştirebileceksiniz. Hatta değiştirdiğiniz fotoğrafları arkadaşlarınıza da önerebilirsiniz. Öte yandan, kontakt listenizdekilere ayrı, herkese açık profilinize ayrı profil fotoğrafları da koyabilirsiniz.

Bir diğer yenilik de grup sayfaları tarafında. Grup adminleri, 100’den fazla kişinin olduğu grup sohbet sayfalarında, istenen üyeleri gizli hale getirebilecek. Böylece o kişiler, iletişime katılmadığı sürece gizli kalabilecek.

Tabii ki Telegram’ın premium sürümü var ve bu da aylık ücret karşılığı kullanılıyor. Burada daha fazla emoji de dahil daha fazla seçenek sunuluyor. Ücretli sürümü ülkemizde kaç kişi kullanır bilemiyoruz, ama ücretsiz sürümünü WhatsApp’a önemli bir alternatif olduğunu ve son dönemde sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Türk Telekom’un Fiber Ağ Uzunluğu Ne Kadar? İşte Cevap!