Dassault Systèmes Küresel Sürdürülebilirlikte Zirvede

Dassault Systèmes, 2022 yılında önde gelen küresel çevresel, sosyal ve yönetişim derecelendirmelerinde en yüksek puanları elde ederek şirketin ESG (Çevresel, sosyal ve yönetişim) performansında kilometre taşları ve iyileştirmelerle dolu bir yılı geride bıraktı.

Dassault Systèmes, üst üste ikinci kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ne (DJSI) dahil olarak ve yazılım sektöründe derecelendirilen şirketler arasında ilk yüzde bir içerisinde yer alarak 332 şirket arasında dördüncü sıraya yerleşti. Küresel şirketlerin sürdürülebilirlik uygulamalarını ESG ve ekonomik kriterler açısından değerlendiren dünyanın önde gelen çalışmalarından birinde 2021 yılına kıyasla sekiz puanlık bir artış sağlanırken, en büyük ilerleme inovasyon yönetimi, çevre politikası ve yönetim sistemleri ile insan sermayesi gelişimi başlıklarında kaydedildi.

DJSI’deki sıralamasına ek olarak, Dassault Systèmes ilk kez MSCI ESG “AAA” derecesini aldı ve yazılım ve hizmet sektöründe “lider” olarak tanımlandı. MSCI ESG Derecelendirmeleri, şirketlerin uzun vadeli ESG risklerine karşı direncini ölçmeyi amaçlıyor. 2021’de alınan AA notundan AAA’ya yükselme, şirketin sağlam iş etiği çerçevesi ve yetenekleri elde tutma ve geliştirmeye odaklanması sayesinde elde edildi.

Dassault Systèmes Küresel Sürdürülebilirlikte Zirvede

Dassault Systèmes’in 2022 başarıları arasında EcoVadis’ten aldığı çevre, işgücü ve insan hakları konuları ile etik ve sürdürülebilir tedarik kriterlerinin değerlendirilmesine dayanan “Platin Madalya” derecesi de yer alıyor.

Şirket ayrıca Vigeo Eiris tarafından hazırlanan, yazılım sektöründe Euronext Eurozone ESG Endeksi’nde (Large 80) 86 şirket arasından altıncı sırada yer aldı.   Ayrıca FTSE Russell (FTSE International Limited ve Frank Russell Company’nin ticari adı), Dassault Systèmes’in FTSE4Good kriterlerine göre bağımsız olarak değerlendirildiğini doğruluyor. Dassault Systèmes, FTSE4Good Endeks Serisinin bir bileşeni olma şartlarını yerine getirdi. Küresel endeks sağlayıcısı FTSE Russell tarafından oluşturulan FTSE4Good Endeks Serisi, güçlü Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) uygulamaları gösteren şirketlerin performansını ölçmek için tasarlandı.

Dassault Systèmes Endüstri, Pazarlama ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Florence Verzelen “ESG raporlaması, Dassault Systèmes için önemli bir faaliyet alanı. Kendi iş uygulamalarımız ve insan kaynaklarımızın yanı sıra dünya çapında 12 sektörde 300.000’den fazla müşterimize sağladığımız sanal ikiz deneyimleri aracılığıyla, sürdürülebilir bir ekonomiyi yeniden keşfetme konusunda güvenilir ve lider bir ortak olma hedefimiz açısından bunun öneminin farkındayız.

Bu yıl elde ettiğimiz başarıları, sürdürülebilirlik bilincini, çözümlerini ve katılımını şirketimiz içinde çalışanlarımızın yanı sıra müşterilerimiz ve küresel ekosistemimizde artırmaya devam edeceğiz. Gerçekleştirdiğimiz her eylem, ürün, doğa ve yaşamı uyumlu hale getirmeye yönelik kurumsal amacımızla aynı paralelde” dedi.

İlgili Haberler

>> TCL, NXTPAPER Teknolojisini Yeni Ürünlerinde Kullanıyor