DenizBank verimliliğini artırmak için VMware Cloud Foundation ‘ı tercih etti

“Bugünün dünyasında, BT liderlerinin başarısı sadece işlerin devamını sağlamaktan değil, iş stratejilerinin oluşumunda yer almaktan ve teknolojinin bu oluşuma nasıl değer katabileceğini göstermekten geçiyor. VMware’in SDDC teknolojilerini kullanarak, deneyimlediğimiz ve tamamen baştan hayata geçirdiğimiz sanallaştırma ve özel bulut altyapı çözümleri bunlara önemli örnek teşkil ediyor.” 

Kemal Özcan, Altyapı ve Sistem Yönetim Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı, DenizBank

1997 yılında kurulan DenizBank’ta, farklı hipervizör tipleri nedeniyle merkezi yönetim ortamının olmayışı, kesinti, kaynak ve performans sorunları, fiziki ortamın yüksek olması nedeniyle artan maliyet ve yük ve daha birçok sorun yaşanıyordu.

Banka, istikrarlı ve yüksek performanslı altyapı oluşturmak, DevOps’a hazır mimari oluşturmak ve ağ ve güvenliği dönüştürmek için VMware Cloud Foundation, NSX, vSAN ve vCloud Suite’i seçti. Bu çözümlerle DenizBank, performans ve istikrarlı bir platform elde etmiş, operasyonel kolaylıklar ile maliyet ve zamandan tasarruf etmiş, uygulama ortamlarında performansı artırmış ve veri depolama maliyetlerini önemli ölçüde azaltmıştır.

Sizin için hazırladığımız videomuzda Denizbank’ın VMware Cloud Foundation macerasını Kemal Özcan’dan dinliyoruz.