Starlink İnternet Hizmetleri 500 Bin Abone Barajını Aşabilir: Türkiye’ye Gelecek Mi?

Elon Musk Ukrayna

Starlink internet hizmetleri en fazla merak edilen konulardan bir tanesi. Musk tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa abone sayısı kat kat artacak. Hadi gelin merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

.

Elon Musk tarafından devam ettirilen uydudan internet projesi beklenenden daha fazla ilgi gördü. Mobil Dünya Kongresi kapsamında video konferans ile bağlantı kuran ünlü girişimci kendi uydudan internet projeleri hakkında bazı bilgiler verdi. Onun yaptığı açıklamalara göre Starlink şu anda 12 ülkede hizmet veriyor.

Bu projenin mevcut abone ve kısa vadeli abone sayısı hedefi ortaya koyuldu. Yapılan açıklamalara bakılırsa şu anda 69 bin Starlink abonesi var. Muhtemelen 12 ay içerisinde abone sayısı tahmin edilenden bile daha fazla artacak.

Starlink internet hizmetleri her yere götürülecek

SpaceX şirketi Mars çalışmalarını devam ettiriyor. Onların en büyük amacı başka gezegende insanların yaşamasını sağlamak. Starlink projesi ise bambaşka bir çözüm olarak karşımıza çıktı. İnternet hizmetlerini uydudan daha hızlı bir şekilde vermeye çalışan bu sistem henüz yeni.

Starlink internet hizmetleri

SpaceX tarafından geliştirilen bu yeni sistem ile birlikte dünyanın her yerine internet ulaştırılmak isteniyor. Ağustos ayı içerisinde dünyanın tamamına erişim sağlanacak. Böylece herkes için internet fikri hayata geçmiş olacak. Musk tarafından açıklanan hedef oldukça yüksek. Sadece 12 ay içerisinde 500 bin abone sayısına ulaşılması bekleniyor. Yalnızca Kuzey ve Güney kutbunda kullanılamayacak.

Türkiye’de de hizmet verilebilir

Gerekli altyapı ve teknik çalışmaları tamamlandıktan sonra Türkiye’de de bu hizmetlerden almak mümkün. Starlink sadece ABD ve Avrupa gibi ülkeleri hedeflemiyor. Bunun yerine dünyanın tamamında en aktif uydudan internet dağıtan şirket olmak istiyor.

Hizmet verilen ülke sayısı arttıkça muhtemelen fiyatlar aşağı çekilecek. Şu anda Starlink almak isteyen birisi tüm ekipmanlarla birlikte en az 6 bin TL’yi gözden çıkarmak zorunda. Bu rakam birçok kişi için oldukça fazla. Peki siz Starlink hizmeti Türkiye’ye gelirse kullanır mısınız? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Türkiye’de Yargılanabilir Mi: Musk Hakkında Çok Tuhaf Bir Suç Duyurusunda Bulundular

>> SpaceX Starlink Projesi İle İnternet Sağlamak İçin İyice Agresifleşti: Falcon 9 Roketlerini Sürekli Ateşliyor

. . . .