Detaysoft’tan İki Yeni Çözüm Paketi


SAP’nin Gold Partnerı Detaysoft yılda 4 milyon TL’lik yatırım yaptığı AR-GE merkezinde iki yeni çözüm paketi geliştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve Detaysoft’un Altın Sponsor ve mobil uygulama sponsoru olduğu SAP Innovation Forum’da tanıtılan çözüm paketleri mevcut programlara göre müşterilere daha kolay, daha hızlı ve düşük maliyetli çözümler sunuyor.

Bütçe planlamak B-Pack’le daha kolay

Lansmanı yapılan bütçe paketi B-Pack hakkında bilgi veren Detaysoft Bütçe Planlama Grup Yöneticisi Fatih İnanç B-Pack’in danışmanlığını yaptıkları 20’den fazla mutlu müşterinin bütçe çözümleri sonucunda geliştirdikleri bir ürün olduğunu kaydetti. İSO 500 listesindeki ilk on firmadan dördünün bütçe danışmanlığını Detaysoft’un yürüttüğünü belirten İnanç, “Sektörde edindiğimiz deneyimler doğrultusunda bütçe özelinde yetişmiş 31 kişilik iş zekası ekibimizle müşterilerin ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılayacak doğru çözümleri üretiyoruz” dedi.

Fatih İnanç detaysoft

Bütçe sürecinin her şirket ve sektöre özgü özellikler içermekle beraber tekrarlanabilir benzer modeller de içerdiğini söyleyen İnanç, farklı sektörlere uygun altyapısıyla hazır bütçe raporları sunan B-Pack üzerinden firmaların satış, maliyet, yatırım, finansman, üretim ya da hizmete ilişkin olarak ekonomik varsayımlara dayalı, miktarsal ve tutarsal bütçelemeleri ile mali tablolar bütçelemelerini yapabileceklerini belirtti.

İK için ilk hazır raporlama paketi

Detaysoft’un minimum maliyet, maksimum kazanç ve zaman tasarrufu hedefiyle geliştirdiği bir diğer ürün ise HR Paketi QuIK Pack. İnsan kaynakları departmanları için hazır raporlama paketi olan QuIK Pack’in sektörde mucize olarak nitelendirildiğini söyleyen Detaysoft İş Zekası Danışmanı Utku Sancaktar müşterilerin İK sürecinde rapor talebini karşılayan, alanındaki tek ürün olduğunu belirtti. Kullanıcılara yüzde 70 oranında zaman ve efor avantajı sağlayan QuIK Pack’in mobil ortama uyumlu olduğunu kaydeden Sancaktar, “İşlemlerinizi PC’den yapmak zorunda değilsiniz, tabletinizden ya da akıllı telefonunuzdan istediğiniz zaman istediğinizden yerden programı kullanmanız mümkün. SAP müşterisi olup olmamız da önemli değil” diye konuştu.

QuIK Pack paketi ile işe alım, izin kullanımları ve maliyetleri, eğitim giderleri ve maliyetleri, personel ve departman bazında performans analizleri raporlanabildiği gibi firmaların ihtiyaçları doğrultusunda ek geliştirmeler de yapılabiliyor.