Dev Uygulama Kapatılıyor | TikTok Üzgün

TikTok Music yeni dijital

Büyük umutlarla piyasaya sürülen dev uygulama kapatılıyor. TikTok, geçtiğimiz yılın sonlarında duyurulan TikTok Now adlı uygulama ile kullanıcılara fotoğraf veya video paylaşma imkanı sunuyordu.

Çin merkezli ByteDance şirketinden yapılan açıklamaya göre, TikTok Now resmi olarak sonlandırıldı. Kısa video platformu olan TikTok, BeReal klonu uygulama ile istediği başarıyı yakalayamadı. Şirket açıklamasında, “TikTok deneyiminin güncellendiği ve TikTok Now uygulamasının sona erdiği” ifadesini kullandı.

Dev Uygulama Kapatılıyor | TikTok Now İçin Yolun Sonu

TikTok Now, Eylül ayında tanıtılarak “gerçek ve spontane bağlantıları” kolaylaştırmayı hedefliyordu. BeReal ile dikkat çeken benzerliklere sahip olan uygulama, fotoğraf paylaşımına ek olarak 10 saniyeye kadar video paylaşımına da imkan vererek öne çıkıyordu.

dev uygulama kapatılıyor

TikTok Now, ABD’deki kullanıcılar için ana TikTok uygulaması içinde yer alıyordu. Ancak ByteDance, dünya genelinde çeşitli bölgelerde ayrı bir uygulama olarak sunuyordu. Aynı şekilde ülkemizde de bu uygulamanın kullanılabilir olduğunu belirtmek önemlidir.

Dev Uygulama Kapatılıyor: BeReal İle Rekabet Edecekti

Çinli geliştirici, neden platformu sonlandırdığına dair ayrıntılı bir açıklama yapmadı. Ancak BeReal tarzı araçların artık eskisi gibi popüler olmadığını düşünürsek, TikTok Now’ın kullanıcı sayısında azalma yaşandığı söylenebilir. Örneğin, 2023 yılında BeReal’in günlük kullanıcı sayısında %60’lık bir düşüş yaşandığı gözlemlendi.

BeReal, kullanıcıların takipçilerine gerçek zamanlı olarak ne yaptıklarını göstermek için günde bir kez fotoğraf göndermelerini isteyen bir uygulama olarak biliniyor.

BeReal benzeri özellikleri uygulamasına dahil eden tek platform TikTok değil. Örneğin, Instagram da “Candid Stories” adlı benzer bir hizmet sunmaya başladı.

TikTok Now’un kapatılmasıyla birlikte TikTok, daha iyi kullanıcı deneyimi ve hizmetleri sunmak için çalışmalarına devam edecektir. Kullanıcılar, TikTok’un var olan özellikleriyle eğlenceli ve yaratıcı paylaşımlar yapmaya devam edebilecekler.

İlgili Haberler:

>> TikTok Davet Linki 4.000 TL Kazanma Fırsatı Sunuyor | Uygulama Adımları