Dünyanın En Popüler Sitesi Bakın Hangisi Oldu: Buna Çok Şaşıracaksınız

Dünyanın en popüler sitesi

Dünyanın en popüler sitesi sürekli olarak değişiyor. Mesela bundan önce Google en popüler platform olarak biliniyordu. Şimdi ise yepyeni bir web sitesi onun yerini kaptı. İşte konu ile alakalı merak edilen tüm ayrıntılar.

Popüler web siteleri her yıl düzenli olarak değişiyor. Ünlü siber teknoloji ve güvenlik şirketleri hangi platformların ön plana çıktığını kendi sosyal medya hesapları üzerinden duyuruyor. Cloudflare 2021 yılının dünya çapında en popüler web sitelerini sıraladı. Bu sıralamaya baktığımızda karşımıza oldukça ilginç bir tablo çıkıyor.

Muhtemelen hepiniz Google platformunun en fazla ziyaret edilen web sitesi olduğunu düşündünüz. Fakat TikTok bu konuda herkesi ters köşe yapmayı başardı. Bu platform en fazla ziyaret edilen web sitesi olarak kayıtlara geçti. Twitter ve Facebook gibi sosyal medya devlerini de geride bıraktı.

Dünyanın en popüler sitesi: TikTok

Hatırlayacağınız üzere 17 Şubat 2020 tarihinde küresel trafik sıralaması yine açıklanmıştı. TikTok, Mart ve Haziran aylarındaki trafik artışları ile birlikte zirveye yerleşti. Ünlü video akış platformu zirvedeki yerini hiç kimseye kaptırmıyor. Uzun bir süre daha zirvede kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Dünyanın en popüler sitesi

Küresel çapta TikTok platformunun böyle bir başarı elde etmesi diğer sitelere örnek oluyor. Facebook, Microsoft, Apple, Amazon ve Netflix gibi web siteleri bu uygulamanın gerisinde kalıyor. Görünen o ki 2022 yılında da benzer bir tablo bizleri karşılayacak. En azından analistlerin görüşleri bu yönde.

TikTok büyümeye devam ediyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan TikTok büyüme devam ediyor. Özellikle son dönemlerde büyüme hızını önemli ölçüde artırmış gibi görünüyor. Platformun reklam konusunda önemli çalışmaları var. Önümüzdeki günlerde daha fazla fenomen reklam işbirliği yapabilir.

Özellikle Z kuşağının çok fazla ilgisini çeken bu platform popüleritesini uzun bir süre daha devam ettirecek. Böylece reklam gelirleri bakımından Facebook ve Google markalarını bile geçebilir.

İlgili Haberler:

>> İnternete Bağlı Araçlar için Uygulama Aşamasında Karşılaşılabilecek Dört Zorluk

>> İnternet Kullanmayanların Sayısı Tahmin Ettiğinizden Çok Daha Fazla