Müşterilerin yüzlerini tanıtarak ödeme yapabildikleri dünyanın ilk Carrefour ‘u açıldı!

Müşterilerin yüzlerini tanıtarak ödeme yapabildikleri dünyanın ilk Carrefour ‘u açıldı!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde açılan alışveriş merkezi, müşterilerin yüzlerini tanıtarak ödeme yapabildikleri dünyanın ilk Carrefour ‘una sahip.

Müşterilerin yüzlerini tanıtarak ödeme yapabildikleri dünyanın ilk Carrefour ‘u Şangay’da açıldı. Perakende satış firması Carrefour’un Şubat ayından beri yerli ortağı olan Çinli Web devi Tencent, burada yüz okuma sistemiyle ödeme yapabilen sistemin testini yapacak. Bu sistem uzun dönemde cep telefonuyla ödeme yapmanın yerini alacak.

Yüz tanım aile kolay ödeme 

20 Mayıs Pazar günü Şanghay‘da resmi açılışını yapan Carrefour alışveriş merkezi, yepyeni ve genç tarzı bir görünüm ile müşterilerine lüks ve dijitalleştirilmiş ürünler sunuyor. Bu, aynı zamanda, bir milyar kullanıcıya sahip sosyal medya ağı WeChat‘ın yaratıcısı Tencent ile Fransız firmasının işbirliğinin ilk örneği.

Çin dağıtım sektöründe iki yıldır meydana gelen çok sayıda yenilik, Carrefour’un bu ülkedeki mağazalarına eskimiş bir görüntü vermekteydi. Bu yenilik sayesinde Carrefourrekabete yeniden ortak olacak. Esasen Fransızca “Le Marché” adı verilen bu yeni AVM, bazı yönleriyle Alibaba’nın şu anda lider konumundaki elektronik bağlantılı Hema mağazasını anımsatıyor.

Çin Web sektörüne hakim olma yolunda Tencent ile yarışan online ticaret lideri Alibaba, üç yıl önce, sıradan ödeme ile dijital ödemeyi birleştirme örneği sunan yeni bir tür AVM dizisi lanse etmişti. “Le Marché” de, Alibaba’nın Hema’sı gibi, müşterilerine hem bir alışveriş merkezi ile yakınında bir teslimat servisi ve hem de AVM raflarından alınan taze ürünler kullanılarak pişen yemeklerin yeneceği bir restoran alanı sunuyor.Geçtiğimiz günlerde açılan alışveriş merkezi, müşterilerin yüzlerini tanıtarak ödeme yapabildikleri dünyanın ilk Carrefour 'una sahip. 

GDPR için şifreli USB önem kazanıyor


CEVAP VER