Dünyanın İlk Mavi Işıksız Başucu Lambası Xiaomi Tarafından Üretildi! Çok Ucuz

Dünyanın ilk mavi ışıksız başucu lambası

Dünyanın ilk mavi ışıksız başucu lambası sonunda Xiaomi firması tarafından üretildi. Uzun bir süredir çalışmaları devam eden bu cihaz, son derece popüler olacak gibi görünüyor. Özellikleri bakımından da birçok talebi karşılayabilecek potansiyele sahip. Hadi gelin Çinli teknoloji devi tarafından üretilen bu ürüne biraz daha yakından bakalım.

Tüketici elektroniği konusunda uzun bir süredir çalışmalarını devam ettiren şirket, çeşitli ürünler ile gündeme geliyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde akıllı yatak satışına başlayan firma, şimdilerde daha ilginç bir alana yöneldi. Lambalar ile ilgili elektronik atılımlar yapan şirket bu sefer de mavi ışığı yok etme kararı aldı. Mavi ışık genellikle insan sağlığına zararlı olarak biliniyor. Nanchang Üniversitesi Çin Bilimler Akademisi ile Xiaomi tarafından yapılan çalışmalar bu ışığın olmadığı bir lamba üretti.

Dünyanın ilk mavi ışıksız başucu lambası 

Dilerseniz bu ürünün biraz da teknik özelliklerinden bahsedelim. Yüksek verimli sarı ve kırmızı LED kullanarak ışık yayan bu ürün, benzersiz kategorisinde yer alıyor. Mavi ışık filtreleme teknolojisi kullanan Xiaomi, böylece uykuların çok daha sağlıklı olmasına destek veriyor.

Dünyanın ilk mavi ışıksız başucu lambası

Firma tarafından geliştirilen bu yeni lamba türü, elbette sadece mavi ışık filtreleme özelliğine sahip değil. Aynı zamanda sesli asistan da kullanıyor ve bu asistan lamba ile ilgili istediğiniz neredeyse her şeyi yapabiliyor. Xiaomi dünyanın ilk mavi ışıksız başucu lambası tarafından yayılan sıcak ışık aynı zamanda uyku kalitesinde de iyileşme sağlıyor. Ayrıca stres yönetimine destek veriyor.

Muhtemelen böyle bir lambanın ilk başlarda çok yüksek bir fiyata sahip olduğunu düşünmüşsünüzdür. Fakat şirket yine en uygun fırsatlar sunduğunu ve daha uygununun biraz zor bulunacağını kanıtladı. Sadece 46 dolar gibi küçük bir miktarla sahip olabileceğiniz dünyanın ilk mavi ışıksız lambası, Türkiye’ye henüz ulaşmadı. Muhtemelen ülke içerisindeki fiyatı; 320 TL + vergiler şeklinde olacaktır. Vergiler burada belirleyici olacak. Sizce böyle bir lamba uyku kalitenizi artırabilir mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 15 Dakikada Şarj Olabilen Telefonlar Üretecek: Patron Çıldırdı!

>> Çoklu Kameralar İyi Fotoğraflar Çekilmesini Sağlıyor Mu? Uzmanlar Cevapladı!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here