Xiaomi 15 Dakikada Şarj Olabilen Telefonlar Üretecek: Patron Çıldırdı!

Hızlı şarj standardı

Dünyanın en iyi akıllı telefon şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Xiaomi, 15 dakikada şarj olabilen telefonlar üretmek istiyor. Cep telefonlarında, son dönemlerin en büyük problemlerinden bir tanesi olarak bilinen şarj sorunu yavaş yavaş çözülmeye başlıyor. Hadi gelin Xiaomi şirketinin bu probleme nasıl bir çözüm bulduğuna hep birlikte bakalım.

Akıllı telefonlarda 65 W hızlı şarj teknolojisi çok önemli bir ivme kazanılmasını sağladı. Normal şartlarda 2 ya da 3 saat olan batarya dolum süresi, bu tür hızlı şarj aletleri ile birlikte 30 dakikaya kadar düştü. Bu durum insanların telefon bataryalarının dolumu için beklediği süreyi ciddi miktarda azalttı. Hemen ardından 100W hızlı şarj teknolojisinin 17 dakikada dolum yaptığına şahit olduk. Xiaomi bu süreyi bir adım daha kısaltmak istiyor.

Xiaomi 15 dakikada şarj özelliği yeni cihazlarla gelecek

Çinli akıllı teknoloji devi Xiaomi, şarj konusunda devrim yaratacak bir yeniliğe imza attı. Şirketin yeni geliştireceği 120W hızlı şarj teknolojisi hayata geçerse, batarya dolum süresi çok ciddi miktarda azalacak. Herhangi bir bataryayı %0 seviyesinden %100 seviyesine ulaştırmak sadece 15 dakika alacak.

Xiaomi 15 dakikada şarj

Günümüzdeki bütün akıllı telefonlar değerlendirildiğinde; gerçekten de büyük bir şarj ve batarya krizi ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. Cihazların özellikleri arttıkça talep ettikleri batarya miktarında da artış görülüyor. Xiaomi 15 dakikada şarj teknolojisi sayesinde bu sorun büyük ölçüde aşılabilecek. Şimdilik araştırma ve geliştirme çalışmaları devam ediyor. Muhtemelen kısa bir süre içerisinde firma bu ürünleri piyasaya sürecek. Ancak fiyatı konusunda henüz hiçkimse net bir yorum yapamıyor.

Çin’de faaliyet gösteren bir diğer telefon üreticisi olan Vivo da yine 120W hızlı şarj özelliği üzerine çalışıyor. Samsung firmasının ise dokunmatik şarj sistemleri geliştirdiği bilinen detaylar arasında. Xiaomi 15 dakikada şarj özelliği gösteren ürünler, yeni akıllı telefonlarla birlikte gelecek. Apple ve Samsung şirketlerinin de böyle bir strateji izlediği biliniyor. Sizce  firma tarafından geliştirilecek yeni şarj teknolojisi ne tür değişimler yaratacak? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Sızıntılar Geliyor; Samsung Galaxy Note 20 Fiyatı İle Hayrete Düşürdü

>> Sosyal medya platformları Türkiye’de kapatılıyor mu? Cumhurbaşkanı’ndan açıklamalar…