Dyson V11 Absolute Yorumlarımız ve İnceleme: Kablosuz Elektrik Süpürgesi


Son dönemin en popüler cihazlarından biri olan kablosuz elektrik süpürgeleri ev işlerinde bizlere yardımcı olacak özelliklilerle geliyor. Bu makalemizde Dyson V11 Absolute ürününe yakından bakıyoruz. 

Dyson V11 Absolute kablosuz elektrik süpürgesi dikey yapısıyla karşımıza çıkıyor. Kutuyu ilk açtığımızda elektrik süpürgenin borusu, motor, toz haznesi,  zemin başlığı, yumuşak zemin başlığı, mini fırça, aralık aracı, 2’si 1 arada aksesuar, döşeme fırçası, yumuşak toz alma fırçası, şarj cihazı, duvara montaj kiti ve el kitapçığı bizleri karşılıyor.

Bileşenleri kolayca birbirine takıp hemen çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Dikey kablosuz süpürge Dyson V11 Absolute ‘un zeminde çok düzgün bir şekilde kaydığını söyleyebilirim. Manevra kabiliyeti çok yüksek ve hareket ettirmesi oldukça kolay. Ayrıca masa ayaklarının etrafını kolayca temizleyebildiğiniz gibi aynı zamanda dikey süpürgeyi yatırarak kanepenin altını da kolayca temizleyebiliyorsunuz.

Dyson V11 Absolute Bilgilendirme Ekranı

Dyson V11 Absolute üzerinde ilk fark ettiğim şey, süpürgenin arka bölümünde kullanıcı tarafından kolayca görülebilen ekran. Cihaz ile çalışırken bu ekran pil ömrü ve vakum ayarı hakkında bilgiler veriyor. Pil ömrü saniyeye kadar gösteriliyor.Dyson V11

Cihazı deneyimlemeden önce okuduğum kitapçıkta zeminde göre vakum ayarı yapabildiği yazıyordu. Bu biraz ilginç geldi tabii ki. Vakum ayarını anlamak için farklı zeminlerde yaptığım geçişlerde cihazın gerçekten de zemini algılayarak vakum özelliğini değiştirdiğine şahit oldum. Cihazı otomatik modda çalıştırırken laminant parkeden halıya geçtiğimde ekranda pil ömrü azalırken emiş gücünün arttığını duyuyorum. Cihaz bu şekilde otomatik olarak en verimli temizlik işlemini geçekleştiriyor.

Otomatik ayarın yanı sıra, ekran 2 diğer vakum ayarını gösteriyor. Aralarında geçiş yapmak için yuvarlak düğmeyi kullanmanız yeterli. Eğer laminant parke üzerinde temizlik yapıyorsanız en düşük ayar (eko) yeterli bir çözüm sunuyor. Emiş gücünü ‘otomatik’ olarak ayarladığınızda zemine göre değişkenlik gösteren bir vakum ve pil ömrü ile karşılaşıyorsunuz. Eğer bir evcil hayvanınız varsa otomatik modda çalıştırmanızı tavsiye ederim. Bu sayede zemine göre değişen performansta en iyi kalitede temizlik elde etmiş oluyorsunuz.Dyson V11

Zemin tipini belirlemek için Dyson DLS sistemini kullanıyor. “Dinamik Yük Sensörü” (DLS) sistemi, motorlu Yüksek Tork kafasına yerleştirilmiş basınç sensörlerini kullanarak, temizlemeye çalıştığınız zemin tipini tespit ediyor ve optimum performans için gereken emiş gücü seviyesini otomatik olarak ayarlıyor.

Yüksek Tork Başlığı ile Zemin Algılama Teknolojisi

Ürünle birlikte gelen aksesuarlar çok işinize yarıyor. Ben genellikle High Torque adı verilen yüksek Tork başlığını kullandım. Bu başlık üzerindeki kırmızı kaydırıcı, kafanın altındaki iki küçük kapıyı açıp kapatmak için. Daha fazla emiş için kapıları kapatabilirsiniz. Bu sayede daha iyi bir temizleme elde edebiliyorsunuz.

Ayrıca şunu belirtmemde fayda var. Zemin sensörünün yalnızca yukarıda bahsedilen Yüksek Torklu temizleyici kafasında mevcut olduğu. Diğer aksesuarlarda yok. Bunu bir sorun olarak görmüyorum çünkü Yüksek Torklu temizleme kafası zaten en çok kullanılan aksesuar. Bu kafan farklı yüzeylerde iyi performans elde etmek için, halıların üzerindeki kirin üstesinden gelmek için sert kılların yanı sıra sert zeminler ve yarıklardan ince tozları yakalamak için karbon fiber malzeme ile donatılmış.

Dyson V11 Absolute üzerindeki yenilikçi yaklaşımlara örnek olarak geri sayım aracı gösterilebilir. İçinde bulunduğunuz hız modundan bağımsız olarak, pilin tamamen bitmesine ne kadar kaldığınızı tam olarak bileceksiniz. Farklı bir hıza geçtiğinizde zamanlayıcı yeniden hesaplayacak ve otomatik olarak yeni bir okuma sunacaktır. Ayrıca bu ekranda o anda seçili modu göreceksiniz. High Torque temizleyici kafasını kullanmadığınızda, Otomatik modun yerini Orta mod alır. LCD ayrıca bakım uyarılarını da gösterebilir, böylece filtreleri temizleme zamanının geldiğini veya tıkanma olduğunda ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz. Küçük bir ekranda küçük bir metin yerine, sorunu çözmek için ne yapmanız gerektiğini açıklayan bir animasyon alırsınız. Cihazın batarya bölümünde bir mikro işlemci var. Görünüşe göre bu işlemci sistem performansı saniyede 8.000 kez izliyor. Ve cihazın durumu hakkında yeterli bilgileri toplayarak sorun olup olmadığını hesaplıyor.

Hız modları arasında geçiş yapmanız için bir düğme var. Otomatik mod yalnızca yeni Yüksek Torklu temizleyici kafasında mevcut. Diğer kafalar için Orta modu kullanmanız mümkün.

Dyson V11 Absolute Pil Ömrü

V11’deki pil ömrü çok iyi. Özellikle de benim gibi tetiği her zaman basılı tutmayan ve genellikle Otomatik ve Eko modları arasında geçiş yapan kullanıcılardan birisiyseniz batarya ömrü hoşunuza gidecek. Bu kullanım modeliyle üç odalı dairemi 20 dakikada temizleyebildim ve LCD hala 50 dakika daha devam edebileceğimi söyledi.

Tabii ki kablosuz bir elektrik süpürgesinden beklenti uzun bir pil ömrüne sahip olması. Ayrıca yormayacak derece bir ağırlık ile kullanıcıya yeterli bir deneyim sunması. V11 ‘in pili sıfırdan tam doluma 4 buçuk saatlik bir sürede ulaşıyor. Pil dolumu için sunulan istasyonu isterseniz duvara bağlama aparatı ile sabitlemeniz de mümkün. Bunun yanı sıra pili çıkarıp takmak da oldukça kolay. Bir anlamda birden fazla pil alarak ürünün çalışlma süresini artırmanız da mümkün. Dyson tarafından verile biliye göre cihaz otomatik modda 60 dakika performans gösterebiliyor. V11 Absolute’un ağırlığı da 2,9 kg.

Cihazın pil ömrünün rakiplere göre çok iyi olduğunu söylemeliyim. Özellikle de benim gibi tetiği her zaman basılı tutmayan ve genellikle Otomatik ve Eko modları arasında geçiş yapan bir kullanıcıysanız bu cihaz ile kısa sürede evinizin temizliğini iyi bir şekilde yapmanız mümkün. Bu kullanım modeliyle üç odalı dairemi 20 – 25 dakikada temizleyebiliyorum. Ve LCD hala 45 dakika daha devam edebileceğimi söylüyor.Dyson V11

Sonuç: 

Dyson V11 Absolute ‘un şimdiye kadar gördüğüm en iyi kablosuz elektrikli süpürge olduğunu söylememde fayda var. Başlarda bu ufak cihazın performansı konusunda şüphelerim vardı fakat kullanmamın ardından kafamdaki soru işaretlerin hepsi silindi. Ürünün temlik kalitesi beklediğimin kat kat üzerinde. Özellikle zemin algılaması ve birçok şeyi otomatik yapması sevindirici. Ayrıca toz haznesinin şeffaf olması cihazın bu bölümünü ne zaman boşaltıcağını konusunda şüphe içinde olmanızın önüne geçiyor. Dyson V11 Absolute benden 5 üzerinden 5 aldı diyebilirim. Ödenecek bedeli kat kat hak eden bir kablosuz elektrikli süpürge.

İlgili haberler

>>Dyson Ev Tozu Araştırması ile ilginç sonuçlar elde etti!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here