Eğer Netflix Şifrenizi Paylaşıyorsanız, Ekstra Para Ödemeniz Gerekebilir!

Netflix

Netflix, aslında hesap şifrenizi ne zaman paylaştığınızı ve hangi cihazlarda kullanıldığını biliyor ve bunun için para talep edebilir.

Netflix, aslında hesap şifrenizi ne zaman paylaştığınızı ve sistemin hangi cihazlarda kullanıldığını biliyor. Bu, zaten yıllardır bilinen bir detay ve aslında buna bir nevi göz yumuluyordu. Fakat son yıllarda piyasa şartlarında ciddi değişkenlere tanıklık ediyoruz. Artık pek çok farklı rakip var ve hem içerik hem de fiyat yelpazesinde ciddi rekabetler söz konusu. Hal böyle olunca, bir zamanlar göz yumulan detaylar bile artık daha önemli konuma geliyor ve bunların önüne geçebilmek için yeni çözümler deneniyor. Ne için mi, tabii ki rekabetin ve giderlerin arttığı pazarda, gelirleri de arttırabilmek için.

Netflix, şifrenizi ne zaman paylaştığınızı biliyor. Şifrenin kullanıldığı konumu ve cihazı da biliyor olması sürpriz değil. Asıl konu ise, şimdiye kadar bildiği bu detaylar için artık harekete geçmiş olması. Yani şifrenizi arkadaşlarınızla ve ailenizden birileriyle paylaşıyorsanız, bunun anlamı “müşteri kaybı” demek ve burada yeni kısıtlamalar devreye girebilir.

Eğer Netflix Şifrenizi Paylaşıyorsanız, Ekstra Para Ödemeniz Gerekebilir!

Yeni bir blog gönderisi paylaşan şirket, Netflix hesap şifresinin paylaşımını engellemek için iki yeni özellik geliştirdiğini ve bu özellikleri de ilk olarak Şili, Kosta Rika ve Peru gibi ülkelerde test etmeye başlayacağını bildirdi. Çünkü firma, kullanıcıların bu tip eğilimleri sebebiyle yeni içeriklerin hazırlanması sürecinde güçlükler yaşandığını ifade ediyor.

Firma, önümüzdeki günlerde, belirttiğimiz ülkelerde alt hesap, ya da diğer adıyla “Ekstra Üye” sistemini devreye alacak. Hesabın asıl sahipleri, hesabın kullanılabilmesi için ekstra iki kişiyi sisteme dahil edebilecek. Bunun için de aylık ödeme ücretine ek olarak yaklaşık 3 dolar talep edilecek. Toplamda 3 kişilik kullanım olarak düşünüldüğünde, 3 ayrı normal üyelik paketine kıyasla daha uygun bir çözüm olması planlanıyor ve bu da kullanıcıları cezbedebilir.

Firma, daha önce her ne kadar “Size sunulan içerikler, yalnızca hane kullanımı içindir ve hane dışında, ticari ya da ticari olmamak kaydıyla bile kullanılamaz” dese de, bu işin üzerine çok gitmemişti. Artık bazı şeylerin değişmesi gerekiyor gibi. Belirlenen ilk üç ülkedeki testlerin ardından, duruma göre yeni sistemin kapsamının genişletilmesi muhtemel.

İlgili Haberler:

>> Binance Bedava Bitcoin Dağıtıyor: Mis Gibi Oyun Duyurusu