Instagram ‘a Ebeveyn Kontrol Sistemi ve NFT’ler Geliyor!

Çocuklarınız Instagram’da çok mu zaman geçiriyor? Takip ettikleri hesaplar ve muhtemel tehlikeler hakkında endişeli misiniz? Instagram, ebeveyn kontrol merkeziyle ipleri elinize almanıza yardımcı oluyor.

Meta, bünyesinde pek çok sosyal medya platformunu barındırıyor, ki Instagram da onlardan bir tanesi. Özellikle genç kullanıcılar arasında çok popüler olan platform, zaman zaman kötü can sıkıcı olaylara da tanıklık edebiliyor. Meta ise, özellikle çocuk yaştaki kullanıcıların daha güvenli internet deneyimleri yaşayabilmeleri için bir takım geliştirmeler ve ebeveyn kontrolü sistemi üzerine çalışmalar gerçekleştirdiğini bildirmişti. Bu duyuru, geçtiğimiz aralık ayında yapılmıştı. Şimdi de harekete geçme zamanı.

Instagram yetkililerinin belirttiklerine göre, platformda çocuk kullanıcıların korunabilmeleri için ebeveyn kontrol sistemi aktif hale getirildi ve an itibarıyla Amerika’da yaşayan aileler deneyimleyebiliyor. Mayıs ayı itibarıyla bu sistemin VR versiyonunun da sunulacağı bildiriliyor.

Instagram 'a Ebeveyn Kontrol Sistemi ve NFT'ler Geliyor!

Peki Instagram Ebeveyn Kontrol – Aile Merkezi’nde neler var diye soruyorsanız…

Instagram Aile Merkezi’nde, ebeveynler için pek çok seçenek ve aynı zamada pek çok bilgilendirici makale yer alıyor. Aile üyeleri, küçük yaştaki kullanıcılar için çeşitli denetim araçlarına sahip oluyor. Örneğin, platformda ne kadar vakit geçiriyorlar, beğenileri neler ve hangi paylaşımlara yorum yapıyorlar gibi detaylar takip edilebiliyor.

Tabii takip edilen hesaplar, şikayet süreçleri, şikayetin konusu ve şikayetin sonuçlandırılması gibi detaylar da yine ebeveynler tarafından takip edilebiliyor.

Gelen bilgiler, önümüzdeki aylarda bu sisteme yeni özelliklerin dahil edileceğini de müjdeliyor. Örneğin, platforma hangi saatlerde giriş yapılabileceği bile seçilebilecek. Tabii bu, aileler için sevindirici olsa da gençler için pek mutluluk verici olmayacaktır.

Bu arada, ebeveyn kontrol sisteminin yakın zamanda diğer ülkelerde de kullanılabilir hale gelmesi muhtemel.

NFT ‘ler şimdi de Instagram ‘a geliyor. Bakalım sırada ne var?

Instagram hakkında bir diğer gelişme ise, NFT ‘lerle ilgili. Mark Zuckerberg, NFT, yani birbirine benzemeyen bu token’ların yakında Instagram’a da geleceğini doğruladı. Dijital tahsilat yöntemi nasıl olacak, şu an bu konuda bir bilgi bulunmuyor.

İlgili Haberler:

>> Eğer Netflix Şifrenizi Paylaşıyorsanız, Ekstra Para Ödemeniz Gerekebilir!