Elden Ring Telefonlara Geliyor: Elden Ring Mobile!

From Software’ın büyük beğeni toplayan oyunu Elden Ring, PC ve konsolların ardından şimdi de mobil platformlara doğru yola çıkıyor: Elden Ring Mobile! Mashable’da yer alan bilgilere göre Tencent Games, oyunun akıllı telefonlara yönelik yeni bir sürümünü hazırlamakla meşgul. Bu sayede daha rekabetçi bir pazar da oluşturulabilir.

Akıllı telefonlar için bir Elden Ring oyunu geliştiriliyor. Çinli teknoloji ve oyun şirketi Tencent, bir süre önce bu markanın akıllı telefonlara yönelik oyununun yapılması için lisans kullanım haklarını satın almıştı. Öte yandan Tencent, From Software’ın da yüzde 16’lık hissesini elinde bulunduran bir isim. Dolayısıyla böyle bir oyun projesinin geliştirilmesi aslında sürpriz değil.

Peki Elden Ring Mobile, mobil tarafta nasıl bir oyun olacak?

İlk bilgilere göre Elden Ring Mobile’ın ücretsiz olarak oynanabileceğini belirtelim. Evet, F2P bir oyun olarak indirip oynayabileceksiniz. Ama tabii ki oyunun içinde “in game item” olarak da nitelendirilen eşyalar olacak. Bunların bir kısmı kozmetik, bir kısmının da oyunda avantaj sağlayabileceğiniz eşyalar olması muhtemel. Dolayısıyla bunları alabilmeniz için para ödemeniz gerekecek.

Elden Ring Telefonlara Geliyor: Elden Ring Mobile!

Şu an mobil oyun pazarına bakıldığında, miHoYo tarafından geliştirilen ve büyük beğeni toplayan Genshin Impact gibi bir rakip var. Öte yandan, NetEase tarafından geliştirilen Eggy Party’yi de unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla Tencent, yeni Elder Ring Mobile ile rekabetçi bir ortama giriş yapacağının farkında. Bu savaşı kazanabilir mi, bunu da zamanla göreceğiz.

Tencent, mobil platformlarda Call of Duty: Mobile ve PUBG Mobile gibi rekabetçi online oyunlarla fırtına gibi esiyor denebilir. Haliyle Elder Ring gibi bir markayı da buraya taşımak istemesi sürpriz değil. Elden Ring’in “2022 yılının en iyi oyunu” olarak pek çok ödüle layık görüldüğünü de hatırlatalım.

Yine yakın geçmişe baktığımızda, Tencent’in EA Games ile ortaklık gerçekleştirerek APEX’i mobil platformlara getirme girişimi olduğunu hatırlıyoruz. Ne yazık ki bu başarısız bir girişim olmuştu ve bunun sonucunda yeni Battlefield Mobile projesi de rafa kaldırılmıştı. Öte yandan şirket, Nier evrenini temel alan bir mobil oyun projesini de sonlandırmıştı.

İlgili Haberler

>> Facebook, Instagram ve Threads’de, Yapay Zeka Kullanılan İçerikler Anlaşılabilecek