Elektronik Sigara Kullananlar Ereksiyon Sorunu Yaşayabilir: Bilim İnsanları Uyardı

Elektronik sigara kullananlar ereksiyon

Elektronik sigara kullananlar ereksiyon problemleri ile karşı karşıya kalabiliyor. Konu ile ilgili yapılan bir araştırma ilginç detaylar ortaya çıkardı. Hadi gelin merak edilen tüm ayrıntılara birlikte göz atalım.

Günümüzde elektronik sigaralar ile ilgili çok fazla araştırma yapılıyor. Bu araştırmaların sonuçları genellikle olumsuz yönde oluyor. Özellikle son dönemlerde artış gösteren elektronik sigara kullanımı aslında iktidarsızlık problemine neden oluyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde Grossman Tıp Okulu ve John Hopkins Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışma gerçekleri ortaya çıkardı.

Yaklaşık olarak 14 bin erkek üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda elektronik sigara tüketenlerin aslında ereksiyon sorunu ile çok fazla karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı. Bu rakamın 2,4 kat civarında olduğu belirtildi. Bu durum elektronik sigara kullananlar arasında endişe yaratıyor.

Elektronik sigara kullananlar ereksiyon problemlerine daha açık

Bilim insanları konu ile ilgili henüz net olarak bir açıklama yapmadı. Sadece elektronik sigara kullanan kişilerde iktidarsızlık sorunu olabileceğini ifade etti. Konuyla ilgili sebep sonuç ilişkisi net olarak bilinmese bile bazı tahminler var. Elektronik sigara sıvısında yüksek düzeyde bulunan nikotinin penise giden kan akışını azalttığı ifade edildi.

Elektronik sigara kullananlar ereksiyon

Nikotin içermeyen sıvıların bile vücutta yer alan testosteron miktarını azaltma ihtimali olduğu söylendi. Böylece elektronik sigara kullananlar ile ilgili bir teori ortaya atılmış oldu. Yani burada bilimsel bazı açıklamalar var. Bilim insanları sadece yaptıkları 14 bin kişilik deney grubu üzerinden konuşmuyor.

Elektronik sigaraların çok fazla zararlı olduğu belirtiliyor

Özellikle ABD gibi ülkelerde elektronik sigaralar son derece popüler. Bu tür sigara türleri her ne kadar normal sigaradan daha zararlı gibi görünse bile yine de araştırmalar devam ediyor. Konu ile ilgili henüz net bir bilimsel çalışma gerçekleşmedi.

Elektronik sigaraların incelenmesi ile ilgili süreç birkaç yıl daha devam edecek gibi görünüyor. Peki sizce elektronik sigaralar daha başka ne tür zararlar veriyor olabilir. Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iPhone Health uygulaması sağlık hizmetlerine büyük destek sunacak

>> Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Vaka Artışından Endişeli: Bu Şehirlere Dikkat