iPhone Health uygulaması sağlık hizmetlerine büyük destek sunacak

Apple iPhone satışları

iPhone Health uygulaması sağlık konusunda önemli destekler sunacak gibi görünüyor. Gelen yeni özellikler bunu kanıtlar nitelikte. İşte iPhone sağlık uygulaması ile ilgili merak edilen ayrıntılar.

Apple tarafından geliştirilen iPhone cihazlarında iOS 15 güncellemesi başlatıldı. Bu yeni güncelleme ile birlikte sağlık uygulamaları doktorların elektronik tıbbi kayıt sistemlerine gönderilecek. Böylece hızlı bir şekilde aktarılan veriler tanı ve tedaviyi kolaylaştıracak. Utah Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde çalışan araştırmacılar projeye büyük bir destek veriyor.

Bu alanda araştırmalar yapan bilim insanları tıbbi kayıtların kalıcı veri oluşturmadığını söyledi. Burada çok önemli bir noktaya değinmek gerekiyor. Yeni entegrasyon ile birlikte veriler doğrudan elektronik sağlık kaydına geçmiyor. Burada doktorlar sadece verileri içeren bir pencere görebiliyor. Bilgiler kayıtlara kalıcı olarak gönderilmiyor.

iPhone Health uygulaması kardiyologlara büyük destek sunacak

Bu uygulama ile birlikte kardiyologlar için önemli bir veri akışı sağlanabilecek. Kalp ritimlerinin düzenli olarak ölçülmesi kardiyologların işini büyük oranda kolaylaştıracak. Normal şartlarda hastaları sürekli izlemek mümkün olmadığı için Apple Watch ve iPhone gibi cihazlara büyük iş düşüyor.

iPhone Health uygulaması

Hem giyilebilir cihazlar hem de akıllı telefonlar tarafından elde edilen veriler hastalara yardımcı olacak. Ancak bilgileri klinik olarak paylaşmanın güvenli yolları aranıyor. Her ne kadar iPhone gerekli tedbirleri alsa bile yine de bazen bunların yeterli olmadığı düşünebilir.

Hastalara ait bilgileri görüntülemek ve yorumlamak çok kolay olmayacak

Apple ile ilgili ortaya çıkan detaylara bakıldığında her iki tarafa kolaylık sağladığı görülüyor. Yeni işletim sistemi olan iOS 15 sayesinde hastalara ait bütün bilgiler olduğu gibi doktorların sayfasına aktarılacak. Bu tür verileri yorumlamak ve diğer sağlık değerleri ile kıyaslamak oldukça kolay. Böylece hastalar hızlı bir değerlendirmeden geçecek ve düzenli veri akışı sağlanacak.

Tüm bunlara ek olarak hastaların kendi sağlıkları hakkında az da olsa bilgi sahibi olmaları destekleniyor. Doktorlar ile birlikte aynı anda veriler hastalar tarafından da görülüyor. Peki sizce iPhone sağlık uygulamaları kullanışlı mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iPhone 13 kamerası hakkında bomba bir iddia ortaya atıldı: Standartların çok üstünde

>> iOS 15 Alacak iPhone Modelleri Belli Oldu: Cihazınız Bu Listede Olabilir (Liste)