Elon Musk, Şimdi de Akıllı Telefon İşine Girebilir! İşte Detaylar…

Elon Musk, eğer mecbur kalırsa bir akıllı telefon firması kurabileceğini belirtti. Tesla ve SpaceX gibi firmaların CEO’su olan Musk, bildiğiniz gibi yakın zamanda 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ın da sahibi olmuştu. Zaten bu hamlenin ardından Twitter’ın fazlasıyla gündemde kaldığını söylemek mümkün.

Elon Musk, şu sıralar Twitter platformuyla gündemde. Mikro blog sitesini kâr eden bir yapıda büründürmek isteyen Musk, bu bağlamda hemen her gün yeni bir hamleyle boy gösteriyor. Bildiğiniz gibi önce binlerce kişinin işine son verilmiş, sonrasında mavi tik – doğrulanmış hesap karmaşası yaşanmıştı. Sonrasında, daha iyi arama sonuçları için bir hacker’ı işe alan Musk, yine yakın dönemde Donald Trump’ın yıllardır yasaklı olan hesabını da tekrar kullanıma açtırmıştı.

Twitter, normal şartlarda “gündem takibi” gerçekleştirmek için tercih edilen bir platform. Gerek gündem başlıkları, gerekse de etiketler aracılığıyla her gün yüz milyonlarca kişinin uğradığı bir durak. İlginç olan ise, şu sıralar “gündemde” Twitter’ın kendisinin olduğu gerçeği ve bu, milyonlarca kullanıcıyı tedirgin ediyor. Öyle ki Musk’ın yönetimi devralmasından bu yana platformu terk eden milyonlarca kişi var.

Elon Musk, Şimdi de Akıllı Telefon İşine Girebilir! İşte Detaylar...

Elon Musk, bir akıllı telefon şirketi kurabilir. Neden mi?

The Liz Wheeler Show’un sunucusu Wheeler, Twitter hesabı üzerinden Elon Musk’a bir soru yöneltti ve dedi ki…

“Eğer Google ve Apple, Twitter uygulamasını kendi marketlerinden çıkarırsa, kendi akıllı telefonunu üretmen gerekir, değil mi? Roketler hazırlayan ve Mars’a gönderen biri için ufak bir telefon yapmak zor olmasa gerek, değil mi?

Musk’ın cevabı ise şöyle…

“Kesinlikle umut ediyorum ki böyle bir şey olmasın. Ama evet, eğer farklı bir seçenek kalmaz ise, alternatif bir telefon yaparım.”

Bu cevabın ardından Musk’a destek veren ve “Eğer akıllı telefon yaparsa, diğer telefonları bırakır, onun ürettiği telefonu satın alırım” diyen kişiler de oldukça fazla. Nasıl olmasın ki? Hatırlarsanız Musk, daha evvel de alev silahı gibi sınırlı sayıda üretilen ilginç ürünlerle boy göstermişti ve bu ürünler kısa sürede tükenmişti.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 En Güçlü Android Telefon Olacak!