Samsung Galaxy S23 En Güçlü Android Telefon Olacak!

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 serisi Qualcomm tarafından geliştirilen hız aşırtmalı işlemci ile gelecek. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Galaxy S23 Ultra modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Söz konusu modelin ekran tasarımı hakkında bazı render görüntüleri ortaya çıktı. Fakat bu görsellerin henüz gerçeği yansıtmayabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü her ne kadar serinin tanıtımına kısa bir süre kalmış olsa da, marka tarafından henüz net bir açıklama bulunmuyor. Güvenilir kaynaklar tarafından ortaya çıkan yeni bilgiler ise, serinin ultra modelinin, ekran altı parmak izi sensörü tarafında yeni teknolojiler ile geleceği yönünde. Bununla beraber özellikle kamera tarafında piyasanın en iyisi olmayı amaçlayan seri, yeni sızıntılar ile gündemde.

Söz konusu model Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin, hız aşırtmalı versiyonunu kullanacak. Bu haberimizde sizler için söz konusu model hakkında aylardır çıkan sızıntıları derleyip yorumlayacağız. Bunula beraber yakın zamanda sızdırılan bilgileri de paylaşacağız. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy S23 En Güçlü Android Telefon Olacak!

Bildiğiniz üzere yakın zamanda Snapdragon 8 Gen2  yonga seti tanıtıldı. Söz konusu işlemcinin Android tarafında en güçlü yonga seti olduğunu biliyoruz. Fakat Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip en güçlü telefonun S22 Serisi olacağını belirtelim. Çünkü piyasadaki diğer 8 Gen 2 yonga setine sahip modellere göre hız aşırtmalı bir versiyon kullanılacak. Bu yüzden yakın zamanda 8 Gen 2 yonga setine sahip diğer modellere göre daha güçlü bir telefonun bizleri karşılayacağını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S23

Yonga setinde ise Cortex X-3 Prime çekirdeğinin 3.2 GHz saat hızına sahip olduğunu biliyoruz. Fakat Qualcomm, Samsung Galaxy S23 serisi için bu hızı sınırlandırmayacak ve S23 birimleri daha hızlı olacak. Yani kısaca S23 modellerinde hız aşırtmalı işlemciler kullanılacağını bu yüzden söz konusu işlemciye sahip en güçlü modellerin S23 serisi olacağını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S23 serisi, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip diğer modellere göre %25’e kadar daha fazla performans gösterecek. Hem bu bu güçlü modellerin, tüm pazarlarda satışa sunulacağını belirtelim. Yani ülkemizde satışa sunulacak olan Galaxy S23 modellerinde dahi, hız aşırtmalı yonga seti kullanılacak.

İlgili Haberler

>> Twitter Doğrulanmış Hesap Rengi Değişiyor!