Elon Musk Cybertruck ile Texas’ta Arazi Sürüşü Gerçekleştirdi

Elon Musk Cybertruck

Elon Musk Austin, Texas’ta gerçekleşen etkinlikte Tesla Cybertruck ile sürüş gerçekleştirdi. Ayrıca etkinlikte birçok başka Tesla aracı halk karşısına çıktı.

Dün ortaya çıkan bir Twitter gönderisinde Tesla’nın beklenen aracı Cybertruck fotoğrafı karşımıza çıktı. Bu görsel, ABD saatiyle akşam saatlerinde Reddit sitesinde ortaya çıktı. Kısacası bu görüntü Tesla’nın Texas’taki yeni fabrikasından geliyor.  Ayrıca görüntüye Musk da etiketliydi ve Musk da bu tweet’e yanıt vermekte gecikmedi. Musk, görüntüye şu cevabı verdi:

“Demin oradaydım. Cybertruck ile üretildiği bölgede bir sürüş gerçekleştirdim.”

Bu görüntü özellikle araca ön sipariş veren kullanıcılar arasında heyecana sebep oldu. Alıcılar araçla ilgili çekilen birçok görüntüyü forumda paylaştılar. Musk da bunun üzerine araçla fabrikada bir sürüş gerçekleştirdiğini doğruladı. Tabii ki bu haber heyecanlı topluluk arasında hızla dolaştı. Tesla’nın Cybertruck’ı CEO’nun da belirttiği üzere bu fabrikada üretiliyor. Ayrıca sürüş esnasında fabrika çevresinde bir miktar insan da toplandı. Musk, bu insanlara bir konuşma yaptı, kalabalığın yakınlarında dolaştı.

Elon Musk ve Cybertruck fotoğrafları büyük ilgi topladı ve firma CEO’su twitter’da konu ile ilgili sorulara da cevap verdi

Fabrika ile ilgili “Güzel! Fabrika iyi çalışıyor gözüküyor. Yakın gelecekte teslimatlar olacak mı?” sorusu sipariş verenlere aitti. Elon Musk bu soruya “Bu yıl limitli sayıda Model Y üreteceğiz. Seneye ise sevkiyat artacak.” yanıtını verdi.

Ne yazık ki bunun anlamı 2021’de Cybertruck’ların yollarda olduğunu görmeyeceğimiz bir yıl olacak. Özellikle Tesla bu kadar ilgi görürken yaşanan bu tedarik sorunu firmanın imajını ciddi biçimde etkiliyor. Birçok modelde çok fazla ön sipariş alan firma bu araçları teslim etmekte güçlük yaşıyor.

Bunların yanında firma yatırımcıları da bu küçük toplantıda yer aldı. Katılan yatırımcılardan da Cybertruck ve diğer araçlardan birçok fotoğraf Twitter’da yer aldı. Hatta Cybertruck’ın sürüşünü gösteren bazı videolar da bunların arasındaydı. Bununla birlikte Tesla’nın iç tasarımını gösteren gerçek bir fotoğraf da göze çarpanlardan biriydi.

Ortaya çıkan raporlara göre bu doğaçlama etkinlikle ilgili birçok ilgi çekici detay var. Öğrenilenlere göre önce Musk ortaya çıktı. Yaptığı konuşmada kalabalığa ve çalışanlara teşekkür etti. Eklemek gerekirse firmanın Texas fabrikası hala yapım aşamasında.

Diğer haberler:

>> Hyundai ve Uber Avrupa’da Stratejik Ortaklık Yapacaklarını Duyurdu

>> Tesla Yapay Zekası Hakkındaki Detayları Elon Musk Açıkladı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here