Elon Musk Dogecoin Ümidini Canlı Tutuyor: Değeri %28 Arttı!

DOGE ve SHIB

Bu sabah Dogecoin hakkında bir resim paylaşan Elon Musk kripto paranın yeniden değer kazanmasını sağladı. Böylece bir süredir düşüşte olan kripto para biriminin değeri arttı.

2013 yılında bir şaka parası olarak ortaya çıkan kripto para birimi dogecoin, Elon Musk desteğiyle değer kazanmaya devam ediyor. Kısacası dikkat çekici kripto para birimi bugün yüzde 28,66 değerini arttırdı. Bununla birlikte, kripto para biriminin değeri bir noktada 0,41 dolara kadar yükseldi. Sonuçta kripto paranın hacmi 54.47 milyar dolara ulaştı.

Sadece 24 saat içinde kripto paranın değeri 0.31 dolardan 0,41 dolar noktasına fırladı. Tabii ki bu olağan dışı değer değişiminin arkasında ise yine tanıdık bir yüz yer alıyordu. Bugün erken saatlerde, Tesla CEO’su Elon Musk içinde “Doge” figürünün de yer aldığı bir resim paylaştı. Ne var ki bu resmin paylaşıldığı gün dogecoin için önemli bir gelişmenin arifesinde geldi.

Yine benzer saatlerde yapılan bir açıklamada Coinbase Pro isimli bir şirket dogecoin transferlerini kabul etmeye başlayacağını söyledi. Bu şirket özellikle Nasdaq borsasında yer almasıyla da dikkat çekiyor. Coinbase Pro’da dogecoin işlemleri de yarın itibariyle başlayacak. Böylece bu iki gelişme dogecoin üzerinde ciddi bir olumlu etki yaptı.

Elon Musk dogecoin ile ilişkilendirilen resimle nostalji yaptı

Elon Musk içinde Doge figürünün de yer aldığı resimle çocukluğunu yad etti. Tweet’te “Bu resim çocukluk halimi gösteriyor” yazıyor. Resim, 1980’lerde bir yazılım mühendisinin PC kurulumunu andırıyor. Ayrıca resimde şu yazı da var; “Tutkumu halktan saklamalıyım yoksa sosyal olarak dışlanırım”. 

Bitcoin’in değerini ciddi anlamda etkileyen olaylar silsilesinin bir parçası olan firma, elindeki bitcoin’i tutacağını söylüyor. Firmanın elinde tahminen 1.5 milyar dolar değerinde bitcoin varlığı olduğu tahmin ediliyor. 12 Mayıs’ta Musk, Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle artık bitcoin ile araç alımlarına izin vermeyeceğini duyurdu. Hatta birkaç gün önce Tesla’nın Bitcoin’deki hissesini satabileceği hakkında imada bulundu. Lakin daha sonra yaptığı açıklamalarda ise bu durumu reddetti. Elon Musk’ın kripto para dünyasını yakından ilgilendiren paylaşımlarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Diğer haberler:

>> Mark Zuckerberg Hakkında Bilinmeyen Herşey: İşte Duyunca Şaşıracağınız Özellikleri

>> Okulların Açılacağı Tarih Kesinleşti: Milli Eğitim Bakanı Açıklama Yaptı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here