Elon Musk, Dünyanın En Zengin İnsanı Unvanını Kaybetti

Google News Abone Ol

Elon Musk, bir günde 13,5 milyar kaybederek dünyanın en zengin insanı unvanı olmayı kaybetti.

Forbes tarafından yayımlanan dünyanın en zengin insanları listesinde Elon Musk’ın, Tesla’nın bir günde %8 değer kaybetmesiyle zirvedeki yerini tekrardan Jeff Bezos’a kaptırdı.

Space X ve Tesla’nın sahibi olan Musk, geçen hafta perşembe günü servetine bir yılda 150 milyar dolardan fazla arttırmıştı. Forbes’un dünyanın en zengin insanlar listesinde ilk sıraya yükselmişti. Musk, dünyanın en zengin insanı listesinde zirvede fazla kalamadan yerini Jeff Bezos’a kaptırdı.

Dünyanın en zengini listesine çok hızlı bir şekilde tırmanmış ve Jeff Bezos’u geride bıraktı. Dünyanın en zengin insanı unvanı listesinde zirveye yerleşmişti.

Elon Musk

Musk’ın sahip olduğu elektrikli araç şirketi Tesla, bir günde hisselerinin %8 değer kaybetmesiyle net serveti 189,7 milyar dolardan 176,2 milyar dolara geriledi. Zirvedeki yerini Jeff Bezos’a kaybedip tekrardan ikinci sıraya düştü.

Tesla, 2020 yılında 500 bin araç satmıştı ve hisse değeri %740 oranında artmıştı.

Elon Musk yerini Jeff Bezos’a bıraktı

Elon Musk geride bırakan Jeff Bezos tekrardan zirveye yerleşti. Tesla’nın Menkul Kıymetler Borsası’na kazancını bildirmesi üzerine Forbes, dünyanı en zengin insanı unvanı listesini güncelleme yaparak listenin başına tekrardan Jeff Bezos’u koydu.

Amozon’un sahibi olan Jeff Bezos geçen sene eşinden ayrıldıktan sonra tazminat olarak Amazon’un 38 milyar dolarlık hissesini vermişti. Boşandıktan sonra eşi dünyanın en zengin insanı listesinde 22. sıradan kendine yer bulmuştu.

Jeff Bezos boşandıktan sonraki servetinden daha fazla kazanarak geçtiğimiz Temmuz ayında 171.6 milyar dolara ulaşmıştı. Korona ile birlikte tüketicilerin alışverişlerini online yapmaya başlamasıyla Amazon’un hisseleri değer kazanarak 182.1 milyar dolara kadar ulaşmıştı.

>>LG Akıllı TV’lere Google Stadia Desteği Geliyor. Nasıl Mı?


CEVAP VER