Elon Musk’ın Baş Belası, Bu Kez Threads’te Ortaya Çıktı!

Elon Musk’ın belalısı, bu kez Threads platformunda kendini gösterdi. Jack Sweeney, hazırladığı bot’larla, bazı ünlü isimlerin özel jetlerinin halka açık uçuş bilgilerini takip eden ve gerçek zamanlı olarak Twitter’da paylaşan bir isim. Öyle ki Sweeney, bir ara bu konuda Elon Musk’a takmış ve hatta bunu yapmayı bırakmak için Musk’tan staj da dahil pek çok şey istemişti. Musk ise, güvenlik ihlali oluştuğu gerekçesiyle Sweeney’in Twitter hesabını askıya almış ve taleplerini de kabul etmemişti. Ve şimdi, aynı şeyler bu kez Threads platformu üzerinden yaşanacak gibi…

Threads, Mark Zuckerberg önderliğindeki Meta tarafından kısa süre önce teknoloji tutkunlarının beğenisine sunulan bir sosyal medya platformu. Özellikle Elon Musk’ın satın almasının ardından Twitter platformunda pek çok kişinin hoşuna gitmeyen gelişmeler yaşanıyor. Musk, kısa aralıklarla platformda ilginç değişiklikler yapabiliyor, geri adımlar atabiliyor ve bazı özellikleri “sadece para ödeyenlere özel” diyerek sınırlandırabiliyor… İşte böyle bir noktada, Threads’in yeni bir kurtarıcı olabileceği düşünülüyor. Bunu başarabilir mi bilinmez, ama bu platformda Jack Sweeney adında bir baş belası var denebilir. En azından Elon Musk için.

Elon Musk'ın Baş Belası, Bu Kez Threads'te Ortaya Çıktı!

Jack Sweeney, aslında hâlâ “öğrenci” statüsünde bir genç. Belli ki bu tip hamlelerle dikkat çekmeye çalışıyor ve başarıyor da. Sweeney’in daha önce Twitter’da açtığı “elonmuskjet” hesabı, Musk’ın da dikkatini çekmişti. Sweeney, hesabın kapatılması için gelen 5 bin dolarlık teklifi reddetmiş, onun yerine 50 bin dolar ve staj imkânı talep etmişti. Tabii Elon Musk da bu karşı teklifleri reddederek hesabı askıya almıştı.

Bakalım Elon Musk bu işe ne diyecek?

The Verge’te yer alan habere göre Jack Sweeney, bu kez de Threads’te “elonmusksjet” hesabıyla boy gösteriyor. Elon Musk’ın özel jetini takip eden ve hangi gün, nereye gittiği hakkında bilgiler paylaşan hesap, an itibarıyla 108 bin takipçiye sahip. Sayfaya göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Öte yandan Jack Sweeney, bir yandan da Threads’in sahibi Mark Zuckerberg’e mesaj göndererek, “Burada kalmama izin verilecek mi?” diyor. Çünkü Sweeney, Zuckerberg’in özet jeti için de “@zuckerbergjet” hesabını açmış. Bu hesabın da 4 bin 200 takipçisi var, ama henüz bilgi girişi yapılmamış.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 14’ten Yeni Bir Sızıntı Var. En Güçlü Çipsetle Gelebilir!