Xiaomi 14’ten Yeni Bir Sızıntı Var. En Güçlü Çipsetle Gelebilir!

Xiaomi 13T fiyat performans

Xiaomi’nin sıradaki amiral gemisi modeli olması beklenen Xiaomi 14 için yeni sızıntı bilgiler geldi. Aşağıda da görebileceğiniz şemanın, yeni ürüne ait olduğu iddia ediliyor. Bu da 14 numaralı ürünün 13 numaralı ürüne kıyasla tasarım tarafında çok da ciddi farklılıklar taşımayacağı anlamına geliyor olabilir. Tabii beklentiler, özellikle arka kamera sisteminde yeni geliştirmelerin olacağı yönünde.

Bu şemanın daha önce de Xiaomi modelleri hakkında bilgiler paylaşan Digital Chat Station tarafından paylaşıldığını bildirelim. Ürün, selefine kıyasla daha ince çerçeve faktörüyle gelebilir. Tabii yine tıpkı selefi gibi düz ekranla gelmesi muhtemel.

Xiaomi 14'ten Yeni Bir Sızıntı Var

Xiaomi 14 için yakın zamanda başka bilgiler de gelmişti. Kesinlik boyutunda olmayan bu bilgileri tekrar hatırlatmak gerekirse…

Xiaomi 14 (ve muhtemelen ailenin diğer üyeleri), büyük ihtimalle önümüzdeki kasım ayında satışa sunulacak. Bu telefonlar, Qualcomm’un en güncel çipseti Snapdragon 8 Gen 3 ile gelebilir.

Snapdragon 8 Gen 3 çipsetinde, yeni 1+5+2 çekirdek mimarisinin kullanılması bekleniliyor. Ana çekirdek olarak Cortex-X4 bulunacak. Buna ek olarak 5 tane Cortex-A720 çekirdeği ve 2 tane de Cortex-A520 çekirdeği. GPU tarafında da Adreno 750 bekleniyor ve tahmin edileceği gibi önceki nesle kıyasla ciddi performans artışlarının sunulması muhtemel.

Telefon, 4,860mAh pil ve 90w kablolu hızlı şarj özelliğiyle gelebilir. Buna ek olarak, 50w kablosuz şarj özelliğinden de söz ediliyor. Pro modeli ise, tahmin edileceği gibi bu tarafta daha iddialı olabilir. 5000mAh pil kapasitesinden, 120w kablolu hızlı şarjdan ve 50w kablosuz şarj değerinden bahsediliyor.

Unutmadan, Xiaomi’nin son yıllarda amiral gemisi modelleriyle kamera teknolojileri tarafında ciddi atılımlar gerçekleştirdiğini hatırlatmakta yarar var. Leica ile yapılan ortaklık, 200MP kamera değeri ve 8K çözünürlüklü video yeteneği gibi detaylar sunan şirket, muhtemelen 14 ailesinde de tatmin edici detaylarla karşımıza çıkacaktır.

Yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Xiaomi, son yıllarda ülkemizde de popülaritesini artıran bir marka, ama son ürünlerindeki fiyat yükselişleri dikkatlerden kaçmıyor doğrusu.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 Sahipleri, Dikkat! Güvenliği Elden Bırakmayın!