Elon Musk, Kanye West’e Kapıyı Gösterdi! Twitter’da Neler Oluyor?

Kanye West ismini çoğunuz duymuşsunuzdur, ama ne iş yapar, sanırız bu konuda çoğumuzun soru işaretleri var. Zira West, işleriyle değil de garip çıkışlarıyla gündeme gelen biri. West, ya da diğer adıyla Ye, yakın zamanda topluluk standartlarına aykırı hamleleri gerekçesiyle Twitter’dan uzaklaştırılmıştı.

Elon Musk‘ın Twitter’ı satın alması, hemen sonrasında yasaklı pek çok ismin de platforma dönüş yapabilmesi için yeşil ışık anlamını taşıyordu. Nitekim öyle de oldu. Kanye West’in hesabı tekrar aktif edildi, ama görünüşe göre bu uzun sürmedi.

Musk, Kanye West’in hesabının tekrar askıya alındığını ve kullanım dışı bırakıldığını duyurdu. Sebebi ise, Amerikalı rap şarkıcısının şiddeti artırmaya yönelik tahrik edici hamlelerde bulunması. Evet, yine. Rapçi, Davud Yıldızı ile bir Nazi Gamalı Haç simgesinin bir araya geldiği görsel paylaşmış.

Elon Musk, Kanye West'e Kapıyı Gösterdi! Twitter'da Neler Oluyor?

West, Twitter’a komik olduğunu düşündüğü bir Elon Musk fotoğrafıyla veda etti

Amerikalı rap şarkıcısı, hesabının yine askıya alınacağını öğrenmesinin hemen sonrasında, Elon Musk’ın bir yatta duş aldığı fotoğrafını paylaştı ve “Bunu hep son tweet’im olarak hatırlayalım” dedi.

Musk, bu tweet’e cevabı ise, “Bu iyi” oldu.

Bazı takipçilerin merak ettiği ise, bu fotoğraf yüzünden mi Kanye West’in hesabının askıya alındığıydı. Musk, konunun fotoğrafla ilgili olmadığını yineledi. Hatta fotoğraftaki kilolu halini gördüğünde, kilo vermek için motivasyona yol açtığını da ekledi.

Musk, Donald Trump’ın da hesabını açmıştı…

Trump, mikro blog sitesini sıklıkla kullanan ünlü isimlerden biriydi, ama hesabı askıya alınınca o da farklı bir platforma geçiş yapmış ve Truth Social ile yol almaya karar vermişti. Musk’ın Twitter’ı satın alması ve sonrasında “yasakları kaldıracağım” hamlesi, Trump’ın da geri dönme ihtimalini doğurmuştu. Eski ABD Başkanı ise, şu an Twitter’a dönmeyi düşünmediğini ifade etmişti.

Musk, önce “Apple bizi tehdit etti” dedi, sonra “Apple bunu hiçbir zaman düşünmedi, yanlış anlaşılma olmuş” dedi

Son dönemde Twitter ile Apple’ın arasının kötü olduğu düşünülüyordu. Hatta Apple’ın Twitter’a büyük ölçekte reklam vermeyi bıraktığı da konuşuluyordu. Musk, Apple’ın kendilerini tehdit ettiğini, ama sebebini bilmediklerini de ifade etmişti. Sonra bir yanlış anlaşılma olduğu ortaya çıktı…

Ünlü milyarder, geçtiğimiz günlerde Apple’ın merkezini ziyaret etti ve burada firmanın CEO’su Tim Cook ile sohbet gerçekleştirdi. Sonrasında tweet paylaşan Musk, bir yanlış anlaşılmanın olduğunu ve Apple’ın hiçbir zaman Twitter’ı kendi mağazasından kaldırmayı düşünmediğini dile getirdi.

İlgili Haberler

En Yaygın Zararlı Dosya Türü Bakın Hangisi…