Elon Musk Son Gelişmeler: Dünyanın En Zengini Oldu, WhatsApp’ın Yerine Geçecek Uygulamayı...

Elon Musk Son Gelişmeler: Dünyanın En Zengini Oldu, WhatsApp’ın Yerine Geçecek Uygulamayı Açıkladı…

Elon Musk son gelişmeler
Google News Abone Ol

Elon Musk son gelişmeler herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Özellikle bu hafta neredeyse sadece o konuşuldu. Hadi gelin öne çıkan detaylara birlikte bakalım.

Elon Musk hakkında ortaya çıkan haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Her ne kadar o kasıtlı olarak gündem olmasa bile yine de medya onu bir şekilde konuşuyor. Musk, bu hafta deyim yerindeyse ortalığı birbirine kattı.

Geçen hafta yaşanan Bitcoin olayı ortaya çıkan durumların başlangıcıydı. Tesla şirketinin tüm hisse değerinin Bitcoine taşınması isteği Musk tarafından ilgiyle karşılandı. Hemen ardından olanlar çok hızlı gelişti.

Elon Musk son gelişmeler: Dünyanın en zengini oldu

Otomotiv ve uzay alanında öncü girişimlere yer veren Elon Musk, dünyanın en zengin insanı oldu. Jeff Bezos gibi bir ismi tahtından indirmek kolay olmadı. Elon Musk özellikle Tesla şirketi sayesinde bu başarıyı yakaladı.

Elon Musk son gelişmeler

Tesla hisseleri çok ani bir şekilde yüzde 13 yükseldi. ABD olayları Tesla hisselerine olan talebi artırdı. İşin açıkçası insanlar artık ABD’deki olaylardan çok korkuyor. Bu nedenle ABD para birimi olan dolar yerine başka alternatifler aranıyor. Tesla hisse senedi böyle bir boşluğu doldurmak için iyi bir alternatif olarak görülüyor.

Elon Musk WhatsApp alternatifini önerdi

Facebook şirketinin WhatsApp konusunda ortaya koyduğu tavır fazlasıyla can sıkıcıydı. Şirket, WhatsApp kullanıcılarının Facebook ile tüm verilerini paylaşmasını istiyor. Bu, aynı zamanda hiçbirimizin güvende olmaması demek.

Akıllı telefonlarımızda neredeyse her şeyimiz saklı. Kredi kartı bilgilerinden tutun da sosyal medya hesaplarına kadar. Böylesine ciddi bir veri potansiyeli, büyük şirketlerin iştahını kabartıyor. Musk bu konuda da bir öneride bulundu. Elon Musk son gelişmeler arasında Signal isimli bir uygulama da var. Bu uygulama WhatsApp alternatifi ve son derece işlevsel bir şekilde işe yarıyor. Ayrıca gizlilik bakımından da güvenilir diyebiliriz.

Bu saatten sonra anlık mesajlaşma uygulamaları büyük bir gizlilik sunmadığı sürece pek dikkate alınmayacak. Facebook büyük bir deneyim yaşattı ve bu kullanım şeklimize yanısyacak. “Elon Musk son gelişmeler” ile ilgili detaylar geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Android Telefonlara Gelecek Yeni Özellikler Ortaya Çıktı: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar

>> 2020 En Popüler Sosyal Medya Platformu Belli Oldu: Yok Artık Dedirtti!


CEVAP VER