Elon Musk Tweetleri Ortalığı Toz Duman Etti! Bu Adam Delirmiş Olabilir

Elon Musk Tweetleri Ortalığı Toz Duman Etti! Bu Adam Delirmiş Olabilir

Elon Musk tweetleri

Dünyanın en zengin girişimcilerinden bir tanesi olan Elon Musk tweetleri ile ortalığı birbirine karıştırdı. Daha önceden de çılgın tweetler atan iş adamı ve girişimci bu sefer kantarın topuzunu fena kaçırdı. İşte merak edilen bütün detaylar.

Koronavirüs salgınının iyice baş göstermesi nedeniyle hükümetler sokağa çıkma yasağı gibi kararlar almaya başladı. Toplumun büyük bir çoğunluğu bu kararlara uyarken bazıları çok sert tepki gösterdi. Özellikle de iş insanları için bu yasaklar büyük bir kayıp yaşattı. SpaceX ve Tesla gibi şirketlerin CEO görevini yürüten Elon Musk da şu an aynı durumda. Ancak Elon Musk tweetleri çok daha ileriye giderek işlerin daha karmaşık hale gelmesine neden oldu. İşte ünlü girişimcinin attığı “çıldırmış mı bu adam” dedirten tweetler

Elon Musk tweetleri

 

Elon Musk tweetleri büyük bir zarara neden oldu

Tesla ve SpaceX’ten toplamda 36,6 milyar dolarlık net serveti bulunan Musk, dünyanın en zenginleri içerisinde yer alıyordu. Forbes tarafından hazırlanan listeye her yıl girmeyi başaran ünlü girişimci, 33,5 milyon takipçi ile en çok takip edilenlerden biriydi. Bu nedenle paylaştığı herhangi bir konu çok büyük bir etkileşim gösterebiliyordu. Elon Musk tweetleri  içerisinde hiç görülmemiş ölçüde ileriye giderek Tesla hisselerinin çok yüksek olduğunu söyledi.

 

Elon Musk, resmi Twitter hesabından attığı tweette “Bence Tesla’nın hisse senedi fiyatı çok yüksek” ifadelerine yer verdi. Onun tweetleri böylece ortalığı kasıp kavurdu. Birçok kişi bu sözlerinde ciddi olup olmadığını sordu. O ise tamamen ciddi olduğunu söyledi. Elon Musk tweetleri sonrasında Tesla hisseleri adeta çakıldı. Normal şartlarda halka açık hisseleri bulunan şirketler kendi hisse fiyatları hakkında yorum yapamazlar. Ancak o bu yasağı deldi ve muhtemelen bunun bir cezası olacak.

Assassins Creed Valhalla Oyuncuları Açıklandı: İşte Eivor ‘un Arkasındaki 2 Sanatçı

Bundan kısa bir süre önce Musk, yine Tesla hisseleri ile ilgili konuşmuştu. Onun bu konuşmasından sonra ABD borsa kuruluşu denetleme faaliyetini hayata geçirdi. Ünlü CEO para cezası aldı Ayrıca Tesla yönetim kurulundan da istifa etmek zorunda kaldı. Bütün bu yaptırımlar henüz tam olarak unutulmamış olsa bile yine de Musk cezasını tazelemeyi başardı. Son olarak Elon Musk tweetleri içerisinde bütün mal varlığını ve evini satmak istediğini de söylemişti. Sizce Elon Musk çıldırmış olabilir mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


CEVAP VER