Elon Musk, Şimdi de Geliştiricilere Sardı! Twitter’da Sınırlandırmalar Var

Twitter, pek çok geliştiricinin API erişim imkânını kaldırdı. Hatta ayda 42 bin dolar ödemeye hevesli geliştiriciler de buna dahi! Mikro blog sitesinin patronu Elon Musk, ücretsiz API erişimlerinin kaldırılacağını zaten duyurmuştu, ama para ödeyerek yoluna devam etmek isteyen geliştiricilerin de erişim dışında bırakılması kafaları karıştırdı.

Twitter, bir süre önce ücretsiz API erişim imkânının kaldırılacağını duyurmuştu. Bu, aslında pek çok üçüncü parti yazılım geliştiricisi için üzücü bir haberdi. Zira bu imkândan yararlanarak platformla bağlantılı pek çok irili ufaklı yardımcı uygulama geliştirilebiliyor ve bunlar binlerce kişi tarafından yine ücretsiz olarak deneyimlenebiliyordu. Bir nevi ücretsiz API erişimi, platformun 3. parti geliştiriciler yardımıyla daha gelişmiş ve kullanışlı bir platforma dönüşmesine katkı sağlıyordu.

Elon Musk, Şimdi de Geliştiricilere Sardı! Twitter'da Sınırlandırmalar Var

Mashable’da yer alan yeni bilgiler ise, aylık on binlerce dolar ödeyerek hareket etmek isteyen bazı 3. parti geliştiricilerin de artık API erişim imkânından mahrum bırakıldığını gösteriyor. Örneğin…

T Hunter, bu kapsamda hazırlanan ve içeriklerin geliştirilmesi ve paylaşılması tarafında hizmet sunan bir uygulamaydı. Binlerce kişi tarafından kullanılan bu ek servis, artık kullanılamıyor. Geliştiriciler, konu hakkında yetkililerden ne bir uyarı ne de bir söz duyduklarını belirtiyor.

Twitter’da yakın zamanda aylık 42 bin dolar karşılığında yeni API erişiminin sağlanabileceği bildirilmişti, ama görülüyor ki hâlâ karmaşık bir durum söz konusu…

Pek çok 3. parti geliştirici, konu hakkında platformdan tatmin edici bir açıklama bekliyor.

Öte yandan, platformun hobi amaçlı kullanımlar gerçekleştirmek isteyenler için aylık 100 dolar ödemeli bir sistem sunduğunu da hatırlatalım. Bu seçenek, aynı zamanda kod öğrenen öğrenciler için de uygun bir seçenek olarak gösteriliyor.

Elon Musk, Şimdi de Geliştiricilere Sardı! Twitter'da Sınırlandırmalar Var

İlgili Haberler

>> Bilgileriniz Çalınabilir! YouTube’dan Geldiği Söyleniyor, Ama Değil! Sakın Tıklamayın!