Elon Musk Twitter ‘ı Satın Alıyor: Bu Sefer Gol!

Elon Musk X tabelası

Elon Musk Twitter ‘ı satın alıyor. Uzun süredir birçok dedikoduya şahit olduğumuz Twitter olayları sonunda açıklığa kavuşacak. İşte detaylar.

Tesla Otomotiv Şirketi’nin kurucusu Elon Musk, bir süredir Twitter’ı satın almak istediğini belirtiyordu. Basında birçok haberin çıkmasına sebep olan Elon Musk, sürekli söz konusu sosyal medya platformunu satın aldığında yapacaklarından bahsediyordu. Uzun süredir bu konu hakkında olaylar, söylentiler devam etse de, ne yazık ki henüz bir sonuca bağlanmamıştı. Hatta geçtiğimiz aylarda Elon Musk tarafından, Twitter’ı satın almaktan vazgeçtiğine dair de açıklamalar paylaşılmıştı. Fakat yine karar değiştirdiğini söyleyebiliriz. Çünkü Elon Musk, Twitter ‘ı satın almaya devam etmeyi planladığını bir kez daha açıkladı. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Elon Musk Twitter ‘ı Satın Alıyor: Bu Sefer Gol!

Elon Musk Twitter macerası uzun süredir devam ediyordu. Fakat Elon, aylar önce bu konuya son noktayı koymuştu. İddialara göre oklar yeniden tersine çevrildi. Çünkü Elon Musk, Twitter’ı satın almaya devam etmeyi planladığını bir kez daha açıkladı. Fakat fiyat konusunda yeni gelişmeler yaşandı. Önceden anlaşılan, hisse başına 54.20 dolar, yani tam olarak 44 milyar dolar karşılığında satın almayı düşündüğünü açıkladı.

Elon Musk Twitter

Tabii ki Elon Musk Twitter için anlaşmaya varmak istediği fiyat, eski değerlere dayanıyor. Çünkü geçtiğimiz Nisan ayında, yani tam 6 ay önce bu fiyat üzerinden bir teklif ile gelmişti. Aradan aylar geçmesine rağmen, Elon’un yine hisse başına 54.20 dolar üzerinden teklif yaptığını görüyoruz. Toplam fiyat ise yine 44 milyar dolar civarında olacak. 25 Nisan tarihinde teklif edilen paranın, şimdiki dönemde kabul edilip anlaşmaya varılıp varılmayacağı ise henüz bilinmiyor. Fakat eğer ortada bir anlaşma söz konusu olursa, Cuma gününe kadar bu anlaşmanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği açıklanacaktır.

Eğer Elon Musk Twitter anlaşması sağlanırsa, resmî olarak Twitter’ın sahibi olacaktır. Daha sonrasında ise, daha önceden belirttiği, Twitter’da uygulamak istediği yenilikleri uygulamaya başlayacaktır. Bu yeniliklerin en başında ise bot ve sahte hesap olarak adlandırılan gerçek olmayan hesapların Twitter’dan silinmesi olacaktır. Böylece uzun sürerdir devam eden bot sorunu ortadan kalkacaktır.

İlgili Haberler

>> Redmi Pad Tablet Tanıtıldı: Türkiye’ye Gelirse Yok Satar!