Elon Musk Twitter İçin Büyük Zarar Etti: Şirket Değerinde Büyük Düşüş

Elon Musk Twitter

Elon Musk Twitter için çok ciddi zararlar ile uğraşıyor. Hatta şirketi aldığına bin pişman olduğunu bile söyleyebiliriz.

.

Elon Musk’ın kontrolündeki Twitter, bu yılın en büyük satın alımlarından biri olmasına rağmen finansal bir krizle karşı karşıya. Nisan ayında 44 milyar dolara satılan sosyal medya platformunun hisseleri düşüşe geçti ve Elon Musk’ın ödediği fiyatın yaklaşık üçte birine kadar geriledi.

Elon Musk Twitter İçin Kayıp Yaşadı

Yatırım şirketi Fidelity’ye göre Twitter, Elon Musk’ın satın almasından bu yana önemli bir değer kaybı yaşadı. Şirket, Musk’ın ödediği miktarın yalnızca üçte birine gerilediğini belirtti. Elon Musk daha önce Twitter için “gereğinden fazla” ödeme yaptığını kabul etmişti. Ancak şimdi gelecekteki hamleleri belirsizliğini koruyor.

Fidelity’nin analiz yöntemi ve kullandığı kaynaklar hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Elon Musk, bu yılın başlarında çalışanlara 20 milyar dolar değerinde hisse senedi hibeleri teklif etmişti.

Elon Musk Twitter için

Twitter’ın Finansal Zorlukları

Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınmasından bu yana finansal zorluklar yaşadığı biliniyor. 13 milyar dolarlık borç ve Musk’ın tartışmalı kararları, reklam gelirinde yüzde 50’lik bir düşüşe yol açtı. Kaybedilen bu geliri geri kazanmak için Blue abonelikleri üzerinde yoğunlaşılıyor.

Ancak yapılan araştırmalara göre Mart ayı sonunda, Twitter kullanıcılarının yalnızca yüzde 1’i Blue aboneliği satın aldı. Blue, daha uzun videolar ve daha az reklam gibi çekici özellikler sunarak kullanıcıların ilgisini çekmeyi hedefliyordu, ancak beklenen ilgiyi göremedi.

Elon Musk Twitter için 25 milyar doların üzerinde bir miktar harcadı. Ancak Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre, şu anda Twitter yatırımının değeri yaklaşık olarak 8,8 milyar dolar civarında seyrediyor. Konuyla alakalı gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk, Şimdi de Geliştiricilere Sardı! Twitter’da Sınırlandırmalar Var

. . . .