Elon Musk vs Anonymous gerginliği giderek büyüyor: İşler iyice karıştı (Video)

Elon Musk Türkiye'de yargılanabilir

Elon Musk vs Anonymous gerginliği her geçen gün daha fazla büyüyor. Anonymous tarafından yapılan bir paylaşım olayların fitilini ateşlemişti. Hadi gelin neler yaşandığına birlikte göz atalım.

Dünyanın en önemli girişimcileri içerisinde yer alan Elon Musk, sosyal medya platformlarında sürekli olarak paylaşımlar yapıyor. Onun paylaşımları genellikle dalga geçme amaçlı oluyor. İlk etapta Twitter platformunu bu şekilde kullanıyordu. Ancak zamanla işin rengi değişmeye başladı.

SpaceX ve Tesla gibi şirketlerin CEO görevini yürüten Elon Musk, kripto paralar ile ilgili tuhaf paylaşımlar yaptı. Kimi zaman Bitcoin ile ilgili olumlu yorumlar yaparken bazen Dogecoin’i övmeye başladı. Kısacası onun yaptığı paylaşımlar son derece tuhaftı. Atılan her tweet ile birlikte kripto paraların değeri yükseliyor veya düşüyordu. Bunun üzerine Anonymous önemli bir açıklama yaptı.

Elon Musk vs Anonymous savaşı farklı bir boyuta ulaştı

Elon Musk tarafından yapılan Twitter paylaşımları birçok kişinin aşırı derecede zarar etmesine neden oldu. Özellikle Dogecoin yatırımcıları bu konuda en fazla zarar gören kişiler oldu. Bu durum Anonymous tarafından tepki ile karşılandı. Normal şartlarda hükümetler ve şirketler ile uğraşan bu platform açık bir şekilde Musk’ı tehdit etti.

Herhangi birisine Anonymous gibi bir grup tehdit gönderseydi muhtemelen çok korkardı. Ancak Musk bunun yerine konuyla dalga geçmeyi seçti. Ünlü hacker grubu tarafından yapılan paylaşımda, “odadaki en zeki kişi olduğunu düşünebilirsin ama artık eşini buldun” ifadeleri yer almıştı. Musk ise bu paylaşımlara gülücük atarak cevap verdi.

Anonymous saldırıları Tesla’ya yönelebilir

Elon Musk ve Anonymous arasında yaşanan çatışma Tesla şirketine doğru yönelebilir. Bu hacker grubu gerçekten de fazlasıyla tehlikeli. Her ne kadar Musk korkmuyor gibi görünmeye çalışsa bile yine de işler son derece karışık.

Musk hacker grubunun paylaşım yaptığı fotoğrafın hemen altına “Hannah Montana aslında Miley Cyrus” yazdı. Sadece bu bile hacker grubunun kızdırmaya yetebilir. Peki siz bu ikisi arasında yaşanan mücadelede kime desteklersiniz?

İlgili Haberler:

>> Bankalar ve Uygulamalar Hacker Saldırılarıyla Karşı Karşıya: Büyük Tedirginlik Var

>> En Büyük Anonymous Eylemleri: Onlar Sandığınızdan Çok Daha Tehlikeli (Video)


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here