Elon Musk’tan YouTube’a Rakip Geliyor: X TV! İşte Detaylar…

Elon Musk’ın X’e yönelik (Eski adıyla Twitter) hamleleri son hızla sürüyor. Musk, platformu satın aldıktan sonra hem daha zengin bir sunum hem de daha kârlı bir yapı oluşturabilmek için yeni özelliklerin hazırlanacağından söz etmiş ve zamanla pek çok yeniliği de görücüye çıkarmıştı. Görünüşe göre şimdi de sırada “video” tarafı var. Aşağıdan da izleyebileceğiniz teaser video, X TV’nin yolda olduğunu müjdeliyor. Bu özellik sayesinde platformun uzun videoları akıllı TV’lerde rahatlıkla sunabileceği konuşuluyor. Hatta bazı söylentiler, X’in TV uygulamasının YouTube TV yayın uygulamasıyla sıkı bir rekabete gireceği yönünde. Musk’ın bu konuda kararlı olduğu iddia ediliyor.

X TV ‘ye hazır mısınız? Bir zamanlar sadece kısa yazılı içerikler paylaşılan mikro blog platformu, özellikle Elon Musk’ın satın almasının ardından daha renkli ve zaman zaman da daha tartışmalı bir yapıya büründü denebilir. Gönderi hazırlarken karakter limitlerinin düzenlenmesi, daha yüksek çözünürlüklü videolar, spam hesapların engellenebilmesi ve doğrulanmış hesapların önceliklendirilmesi gibi pek çok faktör var. Tabii bu bahsedilenler ve dahasından yararlanabilmek için ücretli abonelik sistemine geçiş yapılması gerekiyor. Gelen son bilgiler ise, bunlara bir de televizyon yayınının ekleneceği yönünde. X TV sayesinde platforma uzun videolar yüklenebilecek ve bunlar akıllı TV’deki uygulama üzerinden kolaylıkla izlenebilecek. Elon Musk’ın bu noktada YouTube’un TV yayın uygulamasıyla rekabete girmeye hazırlandığından bahsediliyor.

X TV yakında yayın hayatına başlayacak

Biraz geriye gittiğimizde bir kullanıcı, X platformunda uzun videolara izin verilmesi ve bunların TV’de kolaylıkla izlenebilmesi noktasında Elon Musk’a bir soru sormuş ve Musk da “Yakında.” diyerek cevaplamıştı.

Dailymail.co.uk’taki yeni bilgilerde, X TV’nin akıllı televizyon uygulamasının YouTube TV uygulamasıyla benzerlikler taşıyacağı da dile getiriliyor. Öte yandan Musk’ın güçlü bir video platformu için Fox’tan Tucker Carlson ve daha önce CNN’de çalışan Don Lemon ile de görüşmeler gerçekleştirdiği bildiriliyor.

Elon Musk'tan YouTube'a Rakip Geliyor: X TV!

Kısacası Elon Musk, X’i tam anlamıyla bir eğlence-bilgi platformuna dönüştürme düşüncesinde. Hem yazılı içerikler, hem videolar, hem müzikler hem de dahasının bir arada olduğu, hepsinin de kolaylıkla kullanılarak şirkete para kazandırabildiği bir platform. Bakalım bunu başarabilecek mi. Zira son dönemde gelen bilgiler, X’in değerinde ciddi düşüşlerin yaşandığı yönünde.

İlgili Haberler:

>> Facebook Öne Çıkar İle Gönderileri Bedava Öne Çıkarın. Nasıl mı?