En Çok İndirilen Sosyal Medya Uygulaması (2020)

En Çok İndirilen Sosyal Medya Uygulaması (2020)

en çok indirilen sosyal medya
Google News Abone Ol

Dünya genelinde en çok indirilen sosyal medya uygulaması sonunda ortaya çıktı. Bu uygulama kullanıcıları gerçekten şaşırttı.

Herkesin iyice eve kapandığı 2020 yılında elbette sosyal medya uygulamalarına da bununla doğru orantılı aşırı bir talep oluştu. Hatta bazı yeni sosyal medya uygulamaları bile kurulmaya başlandı. Peki 2020 yılının lideri kim oldu? Ocak 2020 ile Kasım 2020 dönemini kapsayan bir araştırma yapıldı.

Bu araştırmanın yapılma amacı en çok indirilen uygulamaları ortaya çıkartmaktı. Burada masaüstü veya diğer kaynaklardan beslenen uygulamalar sayılmadı. Bunun yerine sadece mobil uygulamalar değerlendirildi. Çin ağırlıklı şirketlerin gücünü artırması bu listede en çok öne çıkan konulardan bir tanesiydi.

En çok indirilen sosyal medya uygulaması bakın hangisi oldu

Hem ABD hem de Çin gibi ülkelerde ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran TikTok bu yılın en fazla tercih edilen sosyal medya uygulaması oldu. Yapılan araştırmalarda bu uygulamanın yaklaşık 82 milyon kez indirildiği ortaya çıktı. Şirket en yakın rakibi olan Instagram’a bile fark attı.

en çok indirilen sosyal medya

Birçok kişi TikTok platformunun en çok indirilenler arasına gireceğini zaten biliyordu. Ancak ilk sırada yer alacak kadar fazla talep görmesi ise şaşırttı. Onun hemen ardından gelen Instagram ise 57,5 milyon kişi tarafından akıllı cihazlara indirildi. En çok tercih edilen sosyal medya uygulaması olan TikTok, böylece en yakın rakibine bile 30 milyona yakın fark atmış oldu.

  • IGTV içerisinde yer alan video uzunluğu 4 saate kadar yükseltildi.
  • Yeni özelliklerle kullanıcılara eğlenceli deneyimler sunuldu.
  • TikTok gibi platformların benzer sistemlerinin uygulama içerisinde kullanılması.

Tüm bunlar Instagram mobil uygulamasının TikTok ve benzerlerini geçmek için yaptığı bazı hamlelerdi. Ancak listeye bakıldığında bunun pek engellenemediği rahatlıkla ortaya çıkıyor. Her ne kadar Çin merkezli olsa bile TikTok, ABD gibi ülkelerde de çok ciddi indirme oranına sahip. Bu nedenle en çok indirilen sosyal medya uygulaması aslında sürpriz olmadı.

Sizce Facebook ve diğer sosyal medya uygulamalarının eksikleri neler? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> TikTok’ta İlk 100 Milyon Takipçiye Bakın Kim Ulaştı (Video)

>> TikTok Hesabı Açmak Çok Kolay: Adım Adım Anlatıyoruz


CEVAP VER