TikTok’ta İlk 100 Milyon Takipçiye Bakın Kim Ulaştı (Video)

TikTok’ta İlk 100 Milyon Takipçiye Bakın Kim Ulaştı (Video)

Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak bilinen TikTok’ta ilk 100 milyon takipçiye ulaşan kişi belli oldu. İşte konuyla alakalı tüm detaylar.

Sosyal medya platformları her geçen gün biraz daha popüler hale gelmeye başladı. Özellikle de bazı platformlar, henüz yeni kurulmasına rağmen çok ciddi bir takipçi sayısı yakalamayı başardı. Charli D’Amelio isimli bir TikTok kullanıcısı ise ilk defa önemli bir rekor kırmayı başardı. 

Bugüne kadar hiçkimse 100 milyon takipçi sayısına ulaşmayı başaramamıştı. Elbette TikTok çok fazla kullanıcıya sahip ancak henüz yeniydi. YouTube gibi platformlarda bile bu durum çok ender görülen türdendir. Ancak Charli D’Amelio, çok tuhaf bir şekilde zirveye oturmayı başardı.

TikTok’ta ilk 100 milyon takipçi kazanmak çok zor olmadı

Bu platformda ilk defa bir kullanıcının 100 milyon takipçi sayısına ulaşması aslında TikTok’un başarısını gösteriyor. Şirket dünya genelinde ağır yaptırımlara maruz kalırken aynı zamanda her geçen gün gençler arasındaki popülerliğini koruyor.

TikTok’ta ilk 100 milyon

Şu anda bile takipçi sayısına göre bir sıralama yapmak mümkün. Mesela Addison Rae isimli bir kullanıcı 69,6 milyon takipçi ile en çok takip edilen ikinci isim konusunda. Charli D’Amelio, TikTok’ta ilk 100 milyon takipçi sayısına ulaşmak için fazla uğraşmadı. 2019 yılında ilk paylaşımını yaptı ve şu anda 100 milyon takipçiye ulaştı bile.

Çin merkezli uygulama olan bu platform, her geçen gün başarısına başarı katıyor. Özellikle de gençler ve henüz ergenlik çağında olanlar fazlasıyla büyük bir ilgi gösteriyor. Sadece bu bile onun gelecekte nasıl bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki günlerde platformun çok daha ciddi rakamlara ulaştığını görebiliriz.

Bu sosyal medya platformu ile alakalı çok önemli bir detay daha var. Dünyanın en popüler YouTuber’ı olan PewDiePie, 100 milyon abone sayısı için yaklaşık olarak 9 yıl beklemişti. Twitter platformunda da durum buna benzer. TikTok’ta ilk 100 milyon takipçiye ulaşan Charli D’Ameli ise bunu çok daha kısa bir sürede yaptı. Görünen o ki TikTok, çok daha uzun bir süre hayatımızda yer alacak.

İlgili Haberler:

>> İzmir Depremi Konulu TikTok Videosu Büyük Tepki Topladı

>> Türkiye Sosyal Medya Platformlarına 10 Milyon Lira Ceza Kesti


CEVAP VER