En Çok Satan Akıllı Telefon Şirketi Bakın Kim Oldu

Haftanın Akıllı Telefon Haberleri

En çok satan akıllı telefon şirketi sonunda belli oldu. 2020 yılı sonuçları, bu piyasa da çok sert değişikliklerin yaşanacağını gösteriyor.

Her yıl düzenli olarak raporlanan akıllı telefon satış rakamları, yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Bu yıl; Samsung, Huawei, Xiaomi, Apple ve Vivo markaları ilk 5 içerisinde yer almak için büyük bir mücadele verdi.

Ortaya çıkan sonuçlar herkeste büyük bir hayret uyandırdı. Özellikle de Xiaomi tarafından yapılan atak hiç hafife alınacak gibi değil. Yapılan araştırmalar sonucunda; Apple şirketinin adeta kan kaybederken Xiaomi firmasının üst sıralara tırmandığı ortaya çıktı. Böyle bir gelişme mutlaka bir gün yaşanacaktı.

En çok satan akıllı telefon şirketi büyük şaşkınlık yarattı

International Data Corporation tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, akıllı telefon satışlarının yüzde 1,3 oranında düştüğü ortaya çıktı. Normal şartlarda bu araştırma platformu, en az yüzde 9 daralma öngörüyordu. Son zamanlarda yaşadığımız sürecin bunda büyük bir etkisi var diyebiliriz. Ayrıca yenilikçi çözümlerin eksikliği de etkili.

En çok satan akıllı telefon şirketi

Dilerseniz öncelikle Samsung ile başlayabiliriz. Şirketin 2020 yılının üçüncü çeyreğinde 80,4 milyon akıllı telefon sattığı ortaya çıktı. Huawei ise 51,2 milyon cihaz satışı yaptı. Bu aynı zamanda yüzde 22 düşüş anlamına geliyor. En çok satan akıllı telefon şirketi böylece 1. samsung, 2. Huawei ve 3. Xiaomi oldu. Muhtemelen üçüncü sırada Apple olacağını tahmin ettiniz.

2020 yılında, 2019 yılına göre sadece 5 milyon daha az cihaz satan şirketlerin yüzü gülüyor. Satış rakamları yüksek olanların neredeyse tamamı Çin merkezli. Bu durum, ABD gibi ülkelerin hiç hoşuna gitmeyecek gibi görünüyor. En çok satan akıllı telefon şirketi, her yıl olduğu gibi bu yıl da değişmedi. Ancak listenin sonlarına doğru biraz daha güçlü değişimler yaşanabiliyor.

Apple şu anda bile dünyanın en değerli şirketi konumunda. Buna rağmen akıllı telefonlarındaki satış başarısı o kadar da iyi değil. Muhtemelen firma yetkilileri bunu kapsamlı bir şekilde değerlendirecektir. Sizce en iyi akıllı telefon markası hangisi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Poco X3 Yorumları ve inceleme: 3600 TL Karşılığında Ne Alacaksınız?

>> OPPO Reno 4 Lite Yorumları ve İnceleme: Bu Telefon 3300 TL Eder mi?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here