Netflix Türkiye Fiyatları Zamlanacak

Netflix Türkiye Fiyatları Zamlanacak

Netflix Türkiye Fiyatları Zamlanacak
Google News Abone Ol

Herkesin büyük bir merakla takip ettiği Netflix Türkiye fiyatları çok fena zamlanabilir. İşte merak edilen bütün detaylar ve ortaya çıkacak olası sonuçlar.

Dolar kurundaki artış nedeniyle aklınıza gelebilecek her şeye zam geldi. Üstelik bunun üzerine vergiler eklenince de karşımıza karamsar fiyat tabloları çıktı. Şimdi ise Netflix, bu benzer karamsar tabloya katkıda bulunmaya devam edecek gibi görünüyor.

Netflix ve Spotify gibi platformlar genellikle herhangi bir büyük şirkete bağlı değil. Mesela YouTube, Google şirketine bağlı. Apple Music ise Apple firması tarafından finanse edilebiliyor. Ancak Netflix ve Spotify gibi şirketler böyle avantajlara sahip değil. Bu nedenle bazı dönemlerde zam yapabiliyorlar.

Netflix Türkiye fiyatları ciddi değişim yaşayabilir

Standart ve Temel isimli iki farklı abonelik sistemi kullanan Netflix, tüketicilerin daha fazla memnun olabilmesi için abonelik fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapmadı. Dünya genelinde artan ekonomik problemler nedeniyle birçok platform az ya da çok zam yapmak zorunda kaldı.

Netflix Türkiye Fiyatları Zamlanacak

Netflix platformunun bütün abonelik sistemlerinde zam yapılması düşünülüyor. Özellikle de standart ve aile aboneliklerinde artış daha belirgin olacak. Netflix Türkiye fiyatları, yine bununla doğru orantılı olarak artacak diyebiliriz. Dolar kurunun çok büyük seviyelerde artış göstermesi, Türkiye gibi ülkelerde oluşan zararları büyük ölçüde artırdı. Netflix bu nedenle Türkiye’de ayrı bir zam miktarı kullanabilir.

Temel abonelik paketi olarak da adlandırılan bir sistem, kullanıcılar tarafından pek tercih edilmiyor. Tek bir cihazdan bağlantı ve SD kalite bazı kullanıcılar için yeterli görülmüyor. Standart ve ile paketleri ise Türkiye’de kullanıldığı gibi. Türkiye’de Temel paket için 17,99 TL, Standart paket için 29,99 TL gibi bir fiyatlama kullanılıyor. Bunun yeterli olmaması halinde ücret artışı yapacaklar.

Gelen son detaylara göre ABD fiyatlarında bir miktar zamlanma yaşandı. Buna göre Netflix standart ve temel paket 1 dolar zamlandı. Premium ise 2 dolar zam aldı. Netflix Türkiye fiyatları ne kadar zamlanacak bilinmez ama beklenti fazla yükseleceği yönünde. Sizce Netflix zam yaparsa kullanıcılar abonelikten çıkar mı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Spotify Fiyatlarına Zam Yapılabilir Ortalık Fena Karışacak

>> Netflix Yeni Özellik Getirecek: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar!


CEVAP VER