En Çok Takip Edilen Twitter Hesabı Kimin?

Jack Dorsey Twitter

Mikro blog sitesi Twitter’ın en çok takipçili hesabı ve hesabın sahibi belli oldu. Bu isim, aslında tanıdık bir isim. Evet, platformun patronu Elon Musk’tan söz ediyoruz!

Twitter’ın patronu Elon Musk, eski ABD başkanı Barack Obama’yı geride bırakarak Twitter’da en çok takipçili hesabın sahibi oldu. Obama’nın an itibarıyla 133.042.398 takipçisi var. Musk ise, 133.100.895 takipçiye sahip. Yani fark az olsa da lider artık Musk.

Elon Musk, 44 milyar dolar ödeyerek platformu satın aldı

Musk, şimdiye kadar pek çok önemli markayla gündeme geldi. Son yıllarda Tesla çatısı altında ilginç kampanyalar yaptığı da oldu, SpaceX ile ciddi adımlar da attı. Özellikle Falcon9 roketi, tekrar tekrar kullanılabilir yapısıyla maliyetleri ciddi ölçüde düşürdü ve bu, ilerleyen yıllarda uzay turizminde kullanılabilecek unsurlardan biri halini aldı. Milyarder isim, bir yandan da yakın gelecekte Mars’ta kurulabilecek koloni için çalışmalar yürütüyor.

Ve tabii Twitter, Musk’ın belki de en çok ilgi duyduğu platformdu. Önce söylentiler çıktı, sonra da doğrulama haberi geldi. Herhalde kimse kolay kolay 44 milyar dolar ödeyemezdi, ama o yaptı. Peki bundan sonrasında neler olacak? Kısa vadede mikro blog sitesindeki reklam gelirlerinin artırılmasına yönelik pek çok çalışma planlanıyor. Zaten Twitter Blue da bu kapsamda en önemli başlık.

En Çok Takip Edilen Twitter Hesabı Kimin?

Twitter Blue’da şu an sunulan özellikler şöyle:

– Yazdığınız tweet’i artık düzenleyebileceksiniz. Evet, yanlış yazdıysanız tweet’inizi silmenize gerek yok. Edit özelliği artık emrinizde.

– 1080p çözünürlüklü videolar yükleyebilirsiniz.

– Yer işaretleri, popüler makaleler gibi başlıklar sayesinde, platformda gördüğünüz, hoşunuza giden konuları bir noktada toplayabilecek ve daha sonra istediğiniz zaman bu içeriklere kolaylıkla erişebileceksiniz.

Yakında gelmesi beklenen özellikler de şöyle:

– Bir tweet’e cevap yazdığınızda, cevabınız üstlerde yer alacak ve böylece gönderi sahibi tarafından fark edilmeniz kolaylaşacak. Onaysız hesapların cevaplarının daha altta kalacağını da belirtelim.

– Spam içeriklerle büyük ölçüde karşılaşmayacak ve böylece daha güvenli kullanım deneyimleri yaşayabileceksiniz.

– Daha uzun videolar yayınlama imkânınız olacak. Böylece hem daha kaliteli hem de daha detaylı videoları takipçilerinizle paylaşabileceksiniz.

– Twitter yetkilileri, zaman zaman yeni özellikler için erken testler gerçekleştirecek ve bu özellikleri ilk deneyenler arasında siz de yer alabileceksiniz.

İlgili Haberler

>> Mighty DOOM İnceleme: Mini Slayer, Boyundan Büyük Yaratıkları Avlıyor!