En güçlü BMW araçları belli oldu: İşte merak edilen tüm detaylar

en güçlü BMW araçları
BMW
Google News Abone Ol

Uzun bir süredir yapılan araştırmalar sonucunda en güçlü BMW araçları belli oldu. Ancak konuyla alakalı çok ilginç detaylar var. Hadi gelin tüm ayrıntılara birlikte bakalım.

BMW araçları türünün en iyileri arasında gösteriliyor. Şirket bugüne kadar çok fazla araç üretti. Ancak türünün en güçlü örneklerini henüz yeni yeni piyasaya sürecek. 650 beygir gücünün üzerinde olması beklenen yeni modeller, Mercedes EQS varyantı ile rekabet edecek.

Gelen son detaylara göre BMW i7 modelleri, türünün en güçlü araçları olarak geçiyor. İçerisinde 120 kWh gücünde bataryaların bulunması aynı zamanda tek şarj ile 700 kilometre gitmesini sağlıyor. Bu yönüyle Tesla araçlarına çok güçlü bir şekilde meydan okuyabilir.

En güçlü BMW araçları hangi özelliklere sahip olacak

Dünyaca ünlü otomotiv platformları tarafından ortaya çıkarılan bazı sızıntılara göre BMW i4 modelinde de 80 kWh batarya olacağı söyleniyor. Sadece tek bir kez bataryanın doldurulması halinde 482 kilometrelik bir menzil elde edilmesi amaçlanıyor.

en güçlü BMW araçları
536 beygir güç üretilmesi planlanan i4 modeli bile birçok araca meydan okuyabilecek güce sahip. Öte taraftan yeniden 7 modeline dönecek olursak daha köşeli bir tasarım ortaya çıkacağı ifade ediliyor. Paylaşılan fotoğraflar doğrultusunda kısa ön çıkıntıların çok daha ince farlara sahip olması bekleniyor.

Yeni BMW serisi ne zaman yollara çıkacak

Gelen son detaylara göre BMW 7 serisi 2022 yılında yollara çıkacak. En güçlü BMW araçları içerisinde yer alması beklenen bu modeller, her seferinde yeni detaylarla gündeme oturacak. Tesla şirketinin kaçınılmaz bir şekilde elektrikli araç modasını başlatması BMW gibi firmaları buraya yönlendirmişti.

Bu otomotiv devi muhtemelen küçük bazı tasarım ayrıntılarına yer verecek. Böylece diğer araçlarla kıyaslandığında ortaya çok daha farklı bir cihaz çıkacak. Şimdilerde Apple gibi şirketlerin bile elektrikli otomobil işine girmesi firmayı daha rekabetçi hale getirecektir.

“En güçlü BMW araçları” olması planlanan 7 serisi ile ilgili detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Tamamen Elektrikli Yeni BMW iX3 Ön Siparişe Açıldı! Fiyat Dudak Uçuklatıyor…

>> HTC VIVE Pro Eye, Nvidia VRS için tercih edilen VR başlığı oldu


CEVAP VER