Apple Otomobil Direksiyonu Büyük Şaşkınlık Yaratacak!

Bu haftanın otomobil haberleri

Apple otomobil direksiyonu ile ilgili çok büyük iddialar var. Şirketin bu alanda bir ilk ortaya koymak istediği düşünülüyor. Hadi gelin konuyla alakalı detaylara birlikte bakalım.

Apple otomobil üretimi için kolları sıvadı. Bununla ilgili o kadar fazla dedikodu ortaya çıktı ki hangisinin doğru olduğunu belirlemek neredeyse imkansız hale geldi. Şimdi de yeni bir dedikodu ortaya atıldı. Morgan Stanley Auto & Shared Mobility analisti Adam Jones tarafından ifade edildiğine göre Apple direksiyonları bugüne kadar alıştıklarımızın hiçbirisine benzemeyecek.

Peki ne oldu da böyle bir iddia ortaya atıldı. İlk olarak şirketin Kia Motors ile yaptığı anlaşmaya bakmak gerekiyor. Adam Jones tarafından yapılan açıklamaya göre 3,6 milyar dolar yatırım yapıldı. Bu miktar herhangi bir araba fabrikası için oldukça fazla.

Apple otomobil direksiyonu konusunda yeni tasarımlar deneyecek

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Apple, elbette standart bir araç ortaya koymayacak. Bu şirketin en temel özelliklerinden birisi de insanları şaşırtmasıdır. İşte tam da bu nedenle direksiyon konusunda standartların çok ötesine geçeceğini söyleyebiliriz.

Apple otomobil direksiyonu
Otomobillerde direksiyonlar birçok şirket tarafından gereksiz görülüyor. Hatta BMW bir dönem direksiyonsuz araçlar üretme konusunda çok ciddiydi. Şu anda şirket tamamen otonom araç üretmek için büyük bir araştırma ekibi kurdu. Bu ekip direksiyon olmadan araçların kullanılmasını sağlamaya çalışıyor. Apple otomobil direksiyonu muhtemelen buna benzer olacak.

Apple insan müdahalesini sıfıra indirmek istiyor

Analistler tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa Apple’ın insan müdahalesini neredeyse sıfıra indirmek istediği görülüyor. Eğer şirket iPhone gibi bir otomobil üretmek istiyorsa direksiyonu tamamen ortadan kaldırabilir Böylece otomotiv dünyasında yepyeni bir akım başlayabilir.

Tam otonom sürüş için gerekli izinlerin alınma süreci devam ediyor. Apple zaten bu otomobilleri hemen üretmeyecek. Bunun yerine en az 3 yıl beklemeyi tercih ediyor. Otomobil direksiyonu için bu süre fazlasıyla yeterli diyebiliriz. Peki sizce Apple yeni otomobillerde daha başka neler yapmalı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Mercedes Yerli Otomobil Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı!

>> Apple Elektrikli Otomobil hakkında ilk ayrıntılar ortaya çıktı